muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

jazzNa léto se chystá první koncert Ennia Morriconeho v České republice

27.2.2011 | Autor: Jan Kocur | sekce: jazzové novinky

Ennio Morricone

Ennio Morricone

Chystá se další z výjimečných koncertních zážitků tohoto roku. Legenda filmové hudby Ennio Morricone představí českým fanouškům jeho nejslavnější filmové melodie v pozici dirigenta. Stane se tak v jeho dvaaosmdesáti letech v České republice vůbec poprvé. Koncert se uskuteční 14. července v pražském Obecním domě v rámci festivalu Prague Proms. Ennio Morricone v něm povede Český národní symfonický orchestr a Brněnský filharmonický sbor. Kromě nejslavnějších skladeb z výše zmíněných snímků zazní také původní tvorba v podobě kantáty pro sbor a orchestr Vuoto D´anima Piena.

Vyjmenovat všechny položky v diskografii maestra by vydalo hned na několik samostatných článků. Zmiňme tedy zásadní díla Tenkrát na západě, Misie, Hodný, zlý a ošklivý, Pro pár dolarů navíc, Nedotknutelní, Profesionál a desítky dalších. Za bohatou kariéru byl, kromě jiného, oceněn i Oscarem za celoživotní dílo.

Ennio Morricone se do Prahy vrátí po relativně krátké době, teprve v prosinci loňského roku zde nahrával rovněž s Českým národním symfonickým orchestrem hudbu k italskému televiznímu snímku Jako delfín. Spojení Prague Proms a jména Morricone není premiérou, už před třemi lety v jeho rámci dirigoval koncert syn geniálního Itala Andrea Morricone.

Vstupenky na koncert jsou již v prodeji prostřednictvím sítě Ticket Art.

Ennio Morricone, Praha - Obecní dům, 14. 7. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/jazz-novinky/Prvni-koncert-Ennia-Moriconneho-v-Ceske-republice~27~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.