přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

jazzLetošní JazzFest Brno začíná již tuto neděli

17.4.2008 | Autor: Pavel Uretšlégr | sekce: jazzové novinky

Eliane Elias

Eliane Elias

Letošní ročník JazzFest Brno, jehož úvodní koncert se uskuteční již tuto neděli, se představuje ve zcela nové podobě. Na posluchače čekají vystoupení nejen v tradičních prostorech Semilassa či Staré Pekárny, ale také v Divadle Husa na provázku nebo Městském divadle Brno.

Sedmý ročník JazzFest Brno se dá bez přehánění označit jako přelomový v celé historii festivalu. Bohatá dramaturgie přehlídky se rozrostla na deset večerů a jazz tak bude znít s divadel, klubů nebo i brněnských náměstí. Nejvíce bude na festivalu zastoupen jazz středoevropského prostoru (Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Polsko), organizátoři nicméně zajistili i interprety z USA, Švédska, Ruska nebo také Moldavska či Brazílie. Mezi nějvětší taháky přehlídky bude rozhodně patřit společný koncert Bigbandu Gustava Broma s Peterem Lipou a ruskou saxofonovou star Igorem Butmanem, rakouští Radio String Quartet, smyčcové kvarteto, které hraje písně slavných Mahavishnu Orchestra, americko-polská zpěvačka Aga Zaryan nebo Eliane Elias, rodačka z Brazílie, jež interpretuje písně Billa Evanse. Součástí festivalu je také nespočet open air koncertů, workshopů a jam sessions. Kompletní program lze nalézt na stránkách festivalu.

Lístky na všechny koncerty nabízí brněnská pobočka Indies.

JazzFest Brno – Brno, 20. – 29. 4. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/jazz-novinky/Dalsi-rocnik-Jazz-Fest-Brno-zacina-jiz-tuto-nedeli~17~duben~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.