muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Isara

folk / rock / world music, Mladá Boleslav (Středočeský kraj)
URL:
web: oficiální stránky facebook bandzone
 

sestava
Kristýna Tejnická – zpěv
Filip Šelemberk – irské píšťaly, irská flétna, kytara, zpěv
David „Šelíz“ Šelemberk – kytara, mandola, zpěv
Filip Machač – el. kytara, mandola, zpěv
Marek Procházka – baskytara
Honza Pavlíček – akordeon, bicí

biografie
ISARA je hudební skupina, věnující se hudbě britských ostrovů – tedy Anglie, Skotska a Irska. V jejím repertoáru najdete převážně balady a vůbec „písně s příběhem“, ke kterým ISARA přistupuje s úctou a respektem k původním textům a tradičním aranžím. Přesto by ji asi nikdo nezařadil ke kapelám tradičního ražení. Výsledný mix by se dal nejspíš pojmenovat celt-folk-rock. Rock zastupují bicí, baskytara a el. kytara, folk potom akustické kytary a vícehlasé vokály a tradici irské flétny a píšťaly, akordeon nebo mandola. Výsledek, který neurazí příznivce žádného ze zmíněných žánrů. Díky tomu můžete ISARU potkat na celé řadě festivalů tradičních i folkových (např. Skotské hry, Prázdniny v Telči, Beltine, Lughnasad, Folkové prázdniny v Náměšti a další). Často také vystupuje na klubových scénách po celé republice. Rádi se také účastníme hudebních soutěží, které pro nás znamenají hlavně možnost setkání s novými kapelami. Za zmínku určitě stojí 1. místo na Keltování, 1. místo na finále Notování, 2. místo na finále Porty, 1. místo v soutěži festivalu Okolo Třeboně – Houpací kůň, 3. místo na Mohelnickém Dostavníku a 1. místo na Jizerské Notě.

ISARA je aktivní i pořadatelsky. Pravidelně si zve spřízněné kapely a písničkáře na svou klubovou scénu Na Scestí a na začátku června pořádá ISARAFEST – už od roku 2010. Tento festival je pořádán ve spolupráci s Centrem 83 – sdružením pro podporu lidí s mentálním a kombinovaným postižením.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 10       celkem hodnoceno: 1x
mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.