přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

IQ:60

punkrock / pub rock, Ostrava (Moravskoslezský kraj)
URL:
web: další stránky facebook youtube bandzone
 

sestava
zrzek - voc
klement - bg
semiš - g
lukáš -dr

biografie
Tento soubor byl založen na jednom havířovském gymnáziu v letech 1981/82. Byl tvořen výhradně žáky tohoto gymnázia.Tvořili jej jmenovitě tito lidé: Semiš - kytara, zpěv / Eskimo - kytara, zpěv / Modrák - basová kytara / Mouka - bicí. V tomto složení absolvovali pouze jeden koncert, který se uskutečnil ve sklepních prostorách bývalého klubu mladých.Po tomto koncertu došlo k rozpadu a každý z členů se vyvíjel individuálně. Modrák přestal s hraním, Mouka se snažil ještě někde, ale bez úspěchu. Eskimo založil úspěšný punkově laděný soubor ČBT (Černobílá televize). Semišovi se podařilo dát dohromady novou formaci pod původním názvem:
Semiš - kytara, zpěv / Zrzek - zpěv / Cripple - basová kytara / Pavel Hrnčíř - bicí

Hudební vzdělání těchto lidí bylo pramalé, pouze Semiš jako dítě navštěvoval LŠU - hra na housle. Cripple sice hrál v souboru POK - PARTA OHRYZANÝCH KOSTÍ později KLEC, ale předtím viděl basovou kytaru poprvé.Pavel H., než přišel do IQ 60, třískal v nepřítomnosti rodičů doma do hrnců. Zrzek byl hospodským a tzv. bečkovým zpěvákem, také členem POK. Soubor hrál pouze vlastní tvorbu bez sledování nějakých vzorů a styl, který hrál nazval (dříve nežli polská KOBRANOCKA) PUNK&ROLL.V tomto stylu měl nacvičeno téměř třicet skladeb z kterých většina se prozpěvuje dodnes na různých soukromých akcích. Známé jsou zvláště hity jako např. Hrdina práce, Před branou milosrdných, Demagogie, Správná výchova (Rodinná diktatura) aj.
V roce 2015 došlo k znovuoživení kapely ve složení Zrzek /voc/, Klement / bg/, Semiš /gt/,
Hrnec ml. /dr/

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

IQ:60

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.