muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Houpací kůň

metal / rock, Praha 10 - Uhrineves (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky facebook youtube bandzone
 

biografie
2004
Houpací kůň vznikl v roce 2004. Založil ho kytarista a zpěvák Vláďa s bubeníkem Petrem a zpěvačkou Míšou. Kluci (a místy i holky) dlouho hledali tu správnou sestavu. Obzvlášť basáci se v kapele střídali jako na běžícím pásu. Nakonec se ale podařilo najít basáka Tomáše a klávesistku Andreu a v tomto seskupení vydržela formace čtyři roky. Za tu dobu stihl Houpací kůň vydat debutové album Chcete mě? a urvat třetí místo v soutěži Naděje Beatu, kterou každoročně pořádá rádio Beat.

2008
V roce 2008 došlo k výměně basáků – na Tomášovo místo nastoupil Karel se svým pětistrunným nástrojem. Velmi rychle se v kapele aklimatizoval, takže už o rok později mohla vyjít druhá deska Velkej Čučačí. Ke stejnojmennému singlu parta natočila svůj první videoklip Velkej Čučačí. I díky němu šlo nové album rychle na odbyt a vybojovalo Houpacímu koni třetí místo v TPCA Beat festu.

2011
Velký zlom nastal o tři roky později, kdy z kapely odešla klávesistka. Místo ní se ke klukům připojil druhý kytarista Jirka, díky svému věku přezdívaný Koloušek, s nímž Houpací kůň změnil styl hudby. A tak se zrodilo v pořadí třetí album s názvem Rány bolavý, díky němuž kluci natočili další videoklip, tentokrát k písni Útěk. S absencí kláves, vystřídaných druhou kytarou, se přitvrdila muzika. K tomu přispěl i další nováček – zpěvák Adam. S tím se však kluci rozloučili již po roce jeho působení. Zpěv definitivně převzal Vláďa a rozloučil se tak s postem kytary, který přebírá další nováček, shodou okolností také jménem Adam.

2013
Po pětiletém působení baskytaristy Karla se odehrála další výměna basáků. Jeho místo přebral zkušený muzikant Marouch.

2016
V roce 2016 nastoupil do kapely další kytarista Strejda Bobo a v polovině roku nový baskytarista Tony, jehož působení v červnu 2017 ukončila tragická nehoda.

2017
V srpnu téhož roku vyhrál konkurz na baskytaru Banán, který během měsíce zvládl koncertní materiál a kapela mohla dál pokračovat v hraní po ČR

2018
Houpací kůň koncertuje a připravuje materiál na další v pořadí již páté CD.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

logo

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.