muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

George Harrison2

1970 (před 45 lety)
vyšel singl George Harrisona My Sweet Lord, vzápětí se dostal na vrcholy žebříčků, ale o šest let později musel George po prohrané soudní při vyplatit odškodné autorům písně He's So Fine (velký hit amerických The Chiffons), kterou se údajně nevědomky inspiroval

1970 (před 45 lety)
The Rolling Stones vydali živé album Get Yer Ya-Ya's Out!

1995 (před 20 lety)
po čtyřech letech vydali přestavění Jethro Tull nové album nazvané Roots To Branches


Bireli Lagrene
BIRÉLI LAGRENE
*4. 9. 1966

KNOX
*4. 9. 1945

KIM THAYIL
*4. 9. 1960

 
07.09.
 Battles (US), Vložte kočku (CZ)
MeetFactory
Praha 5
09.09.
 J.A.R.
JAZZ DOCK
Praha 5
10.09.
 J.A.R.
JAZZ DOCK
Praha 5
11.09.
 STROMBOLI
KOFOLA MUSIC CLUB
Krnov
25.09.
  SÓLEY
MeetFactory
Praha 5
 
OFF Festival 2015, Katovice, 7.–9. 8. 15
Hudba a stromy. OFF a stromy. Co mají společného? Vše pochopitelně tkví v symbolice. Buddhisté vnímají stromy jako symbol osvícení, Keltové jako symbol poznání. Baltské národy jako posvátné místo, pod kterým se konaly kultovní slavnosti. Antická mytologie věřila, že ve stromech žijí dryády, víly, které jsou jakýmsi osobním průvodcem životem člověka. A severská mytologie pak ve stromech viděla spojnici mezi minulostí, přítomností a budoucností. OFF to všechno má a nabízí.
celý článek
25.08. Třebaže The War on Drugs zavítali do Prahy, nejméně pro Moravu je zajímavější Vídeň. Nejenže to máme blíže, legendární Aréna se pyšní také tradičně výrazně lepším zvukem, než jakého se dostává publiku pražské Lucerny.

18.08.

 
30.07. Během prázdnin jsme trochu zvolnili, užíváme především festivalové sezóny. Přesto jsme nezapomněli poslouchat ani nové desky napříč světem, a proto vám přinášíme další, jubilejní desátý díl našeho Bedekru.
 
Ryze ženské kapely nejsou sice už dnes žádnou vzácností, ale přece jen by byly odhadem k počtu pouze mužských sestav stále v menšině. Když se zaposlouchám do nového singlu The Big Moon, londýnské dívčí čtveřice, o genderové otázce moc přemýšlet nemusím. Popová kytarová vyhrávka hned na začátku už mě má.
Muzikus 09/2015
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
01.09. Původem řecký kytarista Gus G. je dnes hudebnímu světu znám jako kytarista Ozzyho Osbournea. Nicméně princ temnoty by si jej nevšiml bez slibných výkonů ve formacích Firewind, Dream Evil nebo Nightrage.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY