přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

LeAnn Rimes

1997 (před 19 lety)
při předávání Cen časopisu Billboard byla nejúspěšnější mladičká LeAnn Rimes (Umělec, Country album a Country interpret roku)

1980 (před 36 lety)
John Lennon byl postřelen čtyřmi ranami do zad od pomateného fanouška před domem, v němž žil v New Yorku, zemřel během převozu do nemocnice

1979 (před 37 lety)
zatímco v USA měli nejprodávanější singl Styx (Babe), v Anglii vedli žebříček The Police s Walking On The Moon


WARREN CUCCURULLO
WARREN CUCCURULLO
*8. 12. 1956

SINÉAD O'CONNOR
*8. 12. 1966

JIM MORRISON
*8. 12. 1943

 
27.1.2017
 
FORUM KARLÍN
Praha 8
11.2.2017
 APOCALYPTICA (FI)
FORUM KARLÍN
Praha 8
 
Pražský výběr - Velký rozhovor o ještě větším koncertu
Nestává se každý den, aby si člověk mohl popovídat s kapelou, která mu změnila náhled na život a jejíž texty vyrýval spolužák Konečný do školní lavice prostě proto, že mu přišly zcela zásadní. Bohužel zde nemáme místo na takové perly, jako když Jirka Hrubeš s Michalem Pavlíčkem ožrali hrocha, Michaelovi Kocábovi při celní prohlídce vypadl na zem týdenní honorář pro celou kapelu, který v kapse pašoval z komunistického Polska, teenager Klauda Kryšpín zjistil, že rodiče jeho idola Hrubeše bydlí přímo u něj v ulici, nebo jak se Vilda Čok snažil obelstít bolševické celníky, aby získal baskytaru z kapitalistické ciziny.
celý článek
12.08. Čtyřiadvacetiletý absolvent brněnské FAVU Leoš Hort je trochu smolař. Ztratil celé své album a při jeho stylu práce a nárocích na výsledky to znamenalo velmi dlouhé hodiny v nenávratnu. Pro nejen místní elektronickou scénu však stihl udělat dost.
06.08. Elektronici Midi Lidi se po čtyřech letech ohlásili se čtvrtým albem Give Masterpiece a Chance! a oživili vzpomínky na jednu z nejhravějších kapel na české scéně. Na desce je trio ve skvělé formě a o jejich formě koncertní se budete mít možnost v létě a na podzim přesvědčit až až.
 
23.05. AC/DC navštívili Prahu a s sebou přivezli Axla Rose, který zaskočil za nemocného Briana Johnsona. Podívejte se, jak to na velkolepém koncertu těchto rockových velikánů v nedělní večer vypadalo.
 
Muzikus 11/2016
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
04.11. Prodejní pulty kytarových shopů či expozice vystavovatelů na hudebních veletrzích v poslední dekádě připomínaly značně stojaté vody, občas mírně rozvířené dílčími modifikacemi, doplňkem či vizuálním ozvláštněním osvědčených typů.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
05.11. Je zajímavé sledovat v roce 2016 souboj digitální a analogové technologie v oblasti kytarových krabiček (digitál versus analog se ale týká naprosto všech oblastí muziky, která je nějak spojená s elektrifikací, a je to téma na dlouhé zimní večery).

03.11.