muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači

Marvin Gaye2

1984 (před 31 lety)
soulový zpěvák Marvin Gaye byl během hádky zastřelen vlastním otcem den před 45. narozeninami

White Stripes2

2003 (před 12 lety)
pod názvem Elephant vyšlo 4., dosud nejúspěšnější album detroitského dua The White Stripes

1985 (před 30 lety)
zpěvák David Lee Roth odešel ze skupiny Van Halen na sólovou dráhu, později ho nahradil Sammy Hagar


JEFF PORCARO
JEFF PORCARO
*1. 4. 1954

BILLY CURRIE
*1. 4. 1950

JOHN BARBATA
*1. 4. 1945

 
06.04.
 DRY THE RIVER (UK)
FUTURUM MUSIC BAR
Praha 5
19.04.
 CHRONOSPHERE (GRC) , BATTALION (CHE)
Melodka - hudební klub
Brno
20.04.
 WOVENHAND (USA), MARRIAGES (USA)
FLÉDA
Brno
28.04.
 THE FEUD (UK)
FUTURUM MUSIC BAR
Praha 5
 
Bedekr 3/2015
Po dvou týdnech je čas se opět vydat na cesty se sedmičkou hudebních tipů, které by se mohly usadit ve vašich uších. V těch našich se totiž usadily dosti. Místo krosny sbalte přehrávače a žhavte sluchátka. Hranice neexistují, v hudbě je schengenský prostor všude, a tak prolétneme z Čech až na konec světa. Třetí díl našeho pravidelného průvodce nabídne tradiční folk i neortodoxní krautrock, hudbu z našich luhů a hájů i z Jižní Ameriky a mnohem, mnohem více...
celý článek
24.03. Nikdy jsem se nesnažil vnímat hudební nahrávku jako něco uzavřeného. Pokud to je možné, stavím ji vždy do nějakého širšího kontextu, přečtu pár rozhovorů, vyhledám dema, případně nějaké rarity...
 
Osmibit, screamo, temná elektronika i kytara, zlost a zoufalost Gagarin neopouští. Tváří v tvář skepsi, zahnáni do existenciálního kouta, si nechávají mezi prsty propadat zbytky nadějí a po zjištění, že ani destruktoterapie nepomáhá, přijímají úděl.
Muzikus 04/2015
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
26.03. Jeden z pamětníků doby, kdy vznikal rock ‘n’ roll. A mimochodem také baskytarista, který svým melodickým a šlapavým stylem ovlivnil nespočet dalších basistů, třeba Geddyho Leea nebo Anthonyho Jacksona.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
31.03. Další z dlouhé řady kytarových krabiček typu overdrive, tentokrát od firmy DOD, potažmo DigiTech. Je v retrostylu vzhledem a taky zvukem. Zjistil jsem, že se vyrábí již cca čtyřicet let (dnes v trochu jiném vzhledovém provedení než dřív).