muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači

Iron Butterfly

1971 (před 44 lety)
rozpadla se americká hardrocková kapela Iron Butterfly (In-a-Gadda-Da-Vida), později několikrát obnovili činnost

1970 (před 45 lety)
zatímco v USA vedl žebříček se svým sólem McCartney bývalý baskytarista The Beatles, v Anglii ještě vládlo poslední vydané album skupiny Let It Be

2000 (před 15 lety)
kytarista a výhradní autor skupiny Oasis Noel Gallagher opustil během evropského turné kapelu, po zbytek turné jej zastoupil kytarista Matt Deighton


PHILIP JAMES SELWAY
PHIL SELWAY
*23. 5. 1967

SIMON GILBERT
*23. 5. 1965

MATT FLYNN
*23. 5. 1970

 
DNES
 DVA
BATYSKAF
Žďár nad Sázavou
24.05.
 Man Without Country (UK)
FUTURUM MUSIC BAR
Praha 5
25.05.
 SEA WOLF (usa)
KLUB 007 STRAHOV
Praha 6
23.07.
 Robert Plant and the Sensational Space Shifters (UK)
KAJOT ARENA (pův. sport. hala RONDO)
Brno
09.12.
 EDITORS (UK)
ROXY / Experimentální prostor
Praha 1
 
Mount Eerie
Bon Iver a Mount Eerie. Dva američtí hudebníci, kteří se nikdy nepotkali, a přesto jsou si v určitém ohledu blíže, než možná sami tuší. V čem se osudy dvou takto odlišných mužů protkávají? Oba dva dospěli před lety do silných osobních krizí a rozhodli se je vyřešit stejným způsobem. Utekli od celého světa, zavřeli se do opuštěných chatek uprostřed hlubokých lesů a... natočili tam silnou desku.
celý článek
Bez nadsázky se dá dnes říct, že bluesový kytarista a zpěvák B. B. King měl pro vývoj hudby druhé poloviny 20. století zásadní vliv. Pocházel z Memphiské vlny blues, kterou lze považovat za předobraz blues rocku, rock & rollu, atd.
11.05. S každým Bedekrem jsme se dosud vydali do zemí, kde jsme předtím nebyli. A tradici dodržujeme i tentokrát. Náš hudební cestopis rozšíříme o Estonsko, k tomu přidáme hudbě zaslíbený Island, jednu pravidelnou tuzemskou zastávku a porci muziky z USA.
 
Ve strahovské Sedmičce dnes bude ponuro. Zavítají do ní totiž Disappears a jejich kovově chladné noisové kytary plné skličujícího palčivého šmirglu.
Muzikus 05/2015
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
30.04. Smysl i takového veletrhu jako je Musikmesse a Prolight + Sound ve Frankfurtu, je podroben časté diskuzi. Není se co divit. Internet, a jen internet, zasáhl a změnil mnohá odvětví, mnoho zajetých kolejí ve všech oblastech života. I tady je změna více než patrná.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY