muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači

Spooky Tooth

1974 (před 40 lety)
americký zpěvák a klávesista Gary Wright podruhé a definitivně odešel ze skupiny Spooky Tooth, byl úspěšný i jako sólista

1999 (před 15 lety)
Dave Matthews Band vydal Listener Supported, druhé z řady pravidelně vydávaných koncertních dvojalb a Metallica živé dvojalbum S & M s koncertními verzemi svých skladeb za doprovodu sanfranciských symfoniků řízených Michaelem Kamenem

1974 (před 40 lety)
LP It's Only Rock 'N Roll od The Rolling Stones na 1. místě amerického žebříčku


JIŘÍ STIVÍN
JIŘÍ STIVÍN
*23. 11. 1942

SANDRA STEVENS
*23. 11. 1949

BETTY EVERETT
*23. 11. 1939

 
24.11.
 DVA
KULTURNÍ ZAŘÍZENÍ MĚSTA VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ M - KLUB
Valašské Meziříčí
26.11.
 NOD NOD, Vlněna
KLUB 007 STRAHOV
Praha 6
29.11.
 RIVAL SONS (US)
FUTURUM MUSIC BAR
Praha 5
02.12.
 LAMB (UK)
LUCERNA MUSIC BAR
Praha 1
07.12.
 Selah Sue (BE)
ROXY / Experimentální prostor
Praha 1
13.12.
 KATARZIA (SK)
BATYSKAF
Žďár nad Sázavou
 
Mark Kozelek
Na tvorbu Marka Kozeleka jsem poprvé náhodně narazil asi v šestnácti letech. Někdo jej tehdy v jakémsi komentáři zařadil mezi největší songwritery devadesátek. Byli tam všichni, Isaac Brock, Kurt Cobain, Billy Corgan, Elliott Smith, Jeff Mangum... a mezi nimi právě nějaký chlapík s hodně zvláštním jménem, o kterém jsem v životě neslyšel. Nedalo mi to a sehnal jsem si desku Red House Painters. A vše jsem pochopil.
celý článek
14.11. Pestrobarevný a slunečný podzim pomalu končí. Nastává pravá pochmurná podzimní atmosféra, listopad se vším všudy, zima a déšť, rozmrzelost, kterou brzy překryje první sníh. Obalte se v takových dnech naší oblíbenou hudbou.
 
Smashing Pumpkins jsou za pár chvil zpět se svou novou deskou, pojďme ale zavzpomínat i na jejich staré kusy. Jellybelly je skladbou z jejich dvojdesky Mellon Collie and the Infinite Sadness.
Muzikus 11/2014
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
31.10. Velký vánoční výroční koncert kapely Stromboli se kvapem blíží. Nezbývalo než zajet za Michalem Pavlíčkem na Klobouček, kde se vaří nová deska Stromboli a děje vše podstatné.

29.10.

MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
21.11. Shodou náhod připadla letošní pražská zastávka putovního festivalu Impericon Never Say Die! Tour na státní svátek Den boje za svobodu a demokracii, a tak si mohli příznivci ostrých kytar prožít v MeetFactory svou malou soukromou sametovou revoluci.
 
22.11. První příležitostí k seznámení s anglickou firmou Kinsman je, alespoň pro mě, test zkreslovací krabičky z její produkce. Běžný rozměr podobných efektových krabic v trochu zvláštním fialovém odstínu.

21.11.