muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

1989 (před 26 lety)
britský žebříček vedli Transvision Vamp s albem Velveteen

1974 (před 41 lety)
David Bowie zahájil týdenní vystupování v divadle Tower Theatre ve Filadelfii, z pořízených nahrávek bylo sestaveno dvojalbum David Live

1973 (před 42 lety)
díky výtržnostem a dvěma zničeným lóžím během vystoupení Mott The Hoople v Royal Albert Hall byly na delší dobu zakázány rockové koncerty v tomto historickém sále v sousedství londýnského Hyde Parku, i když skupina škody uhradila


Beck Hansen
BECK
*8. 7. 1970

JAMIE COOK
*8. 7. 1985

ELIAS VILJANEN
*8. 7. 1975

 
23.07.
 Robert Plant and the Sensational Space Shifters (UK)
KAJOT ARENA (pův. sport. hala RONDO)
Brno
10.10.
 APOCALYPTICA (FI)
FORUM KARLÍN
Praha 8
16.10.
 MICHAL PAVLÍČEK TRIO
Runway Club U Letců Hradec Králové
Hradec Králové
21.10.
 Chris Botti (USA)
KONGRESOVÉ CENTRUM PRAHA (PALÁC KULTURY)
Praha 4
27.10.
 DEEP PURPLE (UK)
ČEZ ARÉNA
Ostrava
07.11.
 MADONNA (US)
O2 Arena
Praha 9
17.11.
 WHITESNAKE (UK)
O2 Arena
Praha 9
20.11.
 FIVE FINGER DEATH PUNCH & PAPA ROACH, special guest: DEVIL YOU KNOW
VÝSTAVIŠTĚ PRAHA - HOLEŠOVICE
Praha 7
 
Kevin Barnes (of Montreal)
Kevin Barnes. Nedoceněná ikona alternativního popu. Muž, který tančí mezi labyrintem snů i nočních můr a realitou. Prokletý básník, který více než pod nadvládu návykových látek upadá do stínu vlastního neutěšeného nitra. Láska k jediné ženě je pro něj vysvobozením, inspirací, ale stejně tak důvodem neustálých bojů s vnitřním démony.
celý článek
Bez nadsázky se dá dnes říct, že bluesový kytarista a zpěvák B. B. King měl pro vývoj hudby druhé poloviny 20. století zásadní vliv. Pocházel z Memphiské vlny blues, kterou lze považovat za předobraz blues rocku, rock & rollu, atd.
23.06. Všude dobře, doma nejlíp. Proto se v novém Bedekru hned třikrát zastavíme v české kotlině a okomentujeme nové Květy, tribute album Vladimíra Mišíka či tajuplné Julinko. Budeme však i cestovat, nebojte. Colleen Green, Duke Special, Hop Along a Free, to vše k českému nášupu přihodíme.
 
Doherty a Barât zase spolu? Tomu, že The Libertines ještě někdy něco natočí, věřil asi málokdo. Ale převezli nás a servírují úplně nový singl Gunga Din, v němž je celá kapela v evidentně dobrém rozmaru. A Gunga Din zní přesně tak, jak má znít skladba očekávaná jedenáct let.
Muzikus 07/2015
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
02.07. Tento článek je první z řady textů, jejichž primárním cílem je vnesení racionálních argumentů do nekonečné diskuse plnící vášněmi nesčetná fóra nejen na českém netu.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
05.07. Zvláštní spojení připravili v pondělní večer Lucerna Music Baru organizátoři, když v rámci evropského turné Sheppard přizvali do Prahy jako předskokany Money For Rope. Co mají tyto dvě skupiny vlastně společného? Inu, pocházejí z Austrálie.