muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači

Oskar Petr

1999 (před 16 lety)
předávání cen Akademie populární hudby bylo ve znamení skupiny Lucie (Skupina roku, Větší než malé množství lásky Album roku a píseň Oskara Petra Medvídek Skladbou roku) jako host vystoupili R.E.M.

1970 (před 45 lety)
vyšel poslední, 22. singl The Beatles Let It Be/You Know My Name

2005 (před 10 lety)
skupina Stereophonics vedla britský žebříček se singlem Dakota/Long Way Round, na první místo v singlech se Velšané dostali vůbec poprvé, alba až na debut se na 1. příčku dostávají pravidelně


Jiří Schelinger
JIŘÍ SCHELINGER
*6. 3. 1951

WES MONTGOMERY
*6. 3. 1925

HUGH GRUNDY
*6. 3. 1945

 
14.03.
 STING, PAUL SIMON
O2 Arena
Praha 9
14.03.
 TEAM ME (NO)
LUCERNA MUSIC BAR
Praha 1
17.03.
 ARCHIVE (UK)
FLÉDA
Brno
24.03.
 DUSILOVÁ LENKA
Dobeška
Praha 4
 
Bedekr 1/2015
Ztrácíte se v záplavě vydaných desek? Nevíte, kterými směry se s vašimi přehrávači vydat? Náš hudební průvodce by vám mohl pomoci. Každé dva týdny vám budeme přinášet šťastnou sedmičku desek, která nám nejvíce rotovala ve sluchátkách. Sedmičku tipů z různých koutů světa i různých žánrových škatulek. Hranice neexistují, v hudbě je schengenský prostor všude, a proto se ničeho nebojte a staňte se hudebními turisty spolu s námi. První díl Bedekru se otevírá...
celý článek
24.02. Obrovský zájem vyvolalo natáčení deváté, dosud bezejmenné desky PJ Harvey, které skončilo před týdnem v Londýně. Nahrávání totiž bylo koncipováno jako výstava Recording in Progress v budově Somerset House. Jak vše probíhalo?
 
Selma v akademických a novinářských bilancích přišla docela zkrátka, příběh kolem Martina Luthera Kinga získal několik nominací na Zlaté Glóby i Oscary, proměnila však pouze jedinou, leč při obou cenách.
Muzikus 03/2015
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
26.02. Šestistruná bezpražcová basa. Nejen většině baskytaristů se již pod tímto spojením vybavuje tento chlápek, který se zapsal do jejich podvědomí nejčastěji jako jeden z dvojice Victor Wooten & Steve Bailey z instruktážní baskytarové kolekce Bass Extremes.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
01.03. Nedělní večer v Kabinet Múz opět jednou patřil události, na které se vybírá vstupné dobrovolné. Tentokrát hráli Karaoke Tundra a Tomáš Vtípil (a kromě nich též ještě galerií nezachycený Bolka).
 
04.03. Dnešní frývér je zajímavý už z toho důvodu, že je k dispozici pro velké množství platforem. Umí MACy, starší i novější Windows, 32- i 64bitové, rozumí si s VST, RTAS a taky s DirectX.