přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Roberta Flack2

1973 (před 44 lety)
Píseň Killing Me Softly With His Song v podání Roberty Flack na 1. místě amerického singlového žebříčku

1977 (před 40 lety)
Elvis Costello vydal bez většího ohlasu svůj debutový singl Less Than Zero

1972 (před 45 lety)
žebříček v USA vedla skupina America se singlem Horse With No Name (na 1. místě vydržel 3 týdny), v albech nejvyšší másto na pět týdnů obsadila soulová zpěvačka Roberta Flack s LP First Take; nejúspěšnějším singlem v Británii byl Fog On The Tyne od skupiny Lindisfarne (čytři týdny první)


Aretha Franklin
ARETHA FRANKLIN
*25. 3. 1942

ELTON JOHN
*25. 3. 1947

JEFF HEALEY
*25. 3. 1966

 
29.03.
 PARKWAY DRIVE (AU), ASKING ALEXANDRIA (UK)
FORUM KARLÍN
Praha 8
29.05.
 Angel Olsen
MeetFactory
Praha 5
26.06.
 THE 1975 (UK)
FORUM KARLÍN
Praha 8
 
ArteIN Kateřiny Barabášové
O letošních prázdninách proběhla v rámci festivalu Brutal Assault pozoruhodná výstava; přímo na místo konání festivalu, do komplexu bývalé vojenské pevnosti Josefov v Jaroměři, se sjelo na tři desítky umělců z Česka, Německa, Holandska, Polska, Slovinska či Gruzie představit svá díla a poukázat na blízkost metalové estetiky a současného umění. Pro velký úspěch byla výstava k vidění celý říjen i v Ostravě.
celý článek
09.01. K povídání o malých scénách a nezávislých promotérských činnostech jsme se tentokrát zastavili v Praze, a to konkrétně v kavárně Unijazzu, sídlící v nejvyšším patře starší budovy nedaleko Václavského náměstí.
09.01. Česko a Slovensko jsou v rámci hudební scény vzájemně se ovlivňující, propojené nádoby. Není proto divu, že téměř současně a za vzájemného přihlížení vznikají na obou stranách také organizovanější pokusy o export domácí klubové scény do zahraničí.
 
23.5.2016 AC/DC navštívili Prahu a s sebou přivezli Axla Rose, který zaskočil za nemocného Briana Johnsona. Podívejte se, jak to na velkolepém koncertu těchto rockových velikánů v nedělní večer vypadalo.
 
Muzikus 02/2017
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
03.02. Spolupráce s Radimem Hladíkem a Blue Effectem byla doslova nabita různými zážitky. Ať to byly koncerty na nejrozličnějších místech, nebo jen samotný fakt, že se nám podařilo oživit repertoár Blue Effectu, Flamenga, The Matadors i mých domovských Walk Choc Ice.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
21.02. Na české artrockové scéně se ve své době objevili tři giganti, z nichž hned dva pocházeli z Moravy a také i rovnou z Brna. Jedním z nich byli Synkopy v období alba Sluneční hodiny a druhým byli Progres 2.

20.02.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.