muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači

Hank Snow

1999 (před 15 lety)
v Nashvillu zemřela countryová legenda Hank Snow

1994 (před 20 lety)
Oasis vydali svůj 5. singl Whatever, jediný, který nenajdete na žádném albu

1964 (před 50 lety)
Beatles For Sale, čtvrté LP The Beatles zahájilo sedmitýdenní pobyt na nejvyšší příčce britského žebříčku


Christopher Hamill
LIMAHL
*19. 12. 1958

CHRIS JAGGER
*19. 12. 1947

ALVIN LEE
*19. 12. 1944

 
DNES
 LENNY KRAVITZ (US)
O2 Arena
Praha 9
7.2.2015
 SABATON (SE)
FORUM KARLÍN
Praha 8
 
Nastává doba bilancování. Období věčných dohadů a (nejen) redaktorských rozepří. Věc, bez níž se žádný hudební web neobejde. I my se pouštíme do gilotinové spirály vyhodnocování. A začínáme žebříčkem, který jste sestavili vy, čtenáři. Jak známo, každé pondělí přinášíme rubriku Ostře sledované songy. Jaké skladby jste nejvíce sledovali/poslouchali? Zde je vaše Top10.
celý článek
04.12. Je tomu už přes dva roky. Byla temná noc, všichni pryč a já bloudil ve společnosti temných stínů světem internetu. Bezcílně jsem se proklikával insomnií a pak na ni znenadání narazil… Mirel Wagner. Blues folk, který koketuje a randí se smrtí.
 
Na titulce nám k prvnímu letošnímu bilančínímu článku visí uhrančivý obrázek z filmů španělského surrealisty Luise Buñuela. A jestli jste to nevěděli, v Brně máme mezi tím houfem skupin také jednu věnovanou tomuto pánovi, hrající hymny, navíc pějící česky!
Muzikus 12/2014
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
05.12. Vzpomenete si ještě na svůj první aparát? Přečkal vaše pionýrská „volume doprava, loud max“? Ten můj ano. Mám ho dodnes a hraje, slovy Petra Jandy, jako za mlada. Sjezdil a zažil toho tolik, že by se na jeho místě všem těm slovutným Peaveyům a Bugginám dávno zacuchala trafa a vysvítily lampy.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
12.12. Metoda cukru a biče, hra světla a tmy, balancování mezi afektovanou vypočítavostí a ryzí opravdovostí. Dean Blunt rozestoupil temnotu v jedno z nejintenzivnějších a nejzvláštnějších vystoupení, které kdy Olomouc zažila.
 
14.12. Zdravím všechny kytaristy, především ty z vás, které fascinuje svět akordů a harmonie. V tomto a následujících dílech se podíváme na tzv. obraty septakordů. Uděláme si pár cvičení, jak s nimi a vůbec se septakordy pracovat.