muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači

Count Basie

1984 (před 31 lety)
v Hollywoodu, ale na Floridě zemřel téměř osmdesátiletý jazzový pianista a kapelník Count Basie

2005 (před 10 lety)
Bruce Springsteen vydal album Devils & Dust

1994 (před 21 lety)
americká skupina Live vydala své druhé, nejúspěšnější album Throwing Copper, prodalo se jej přes 8 mil. kusů


ROGER TAYLOR
ROGER TAYLOR
*26. 4. 1960

GIORGIO MORODER
*26. 4. 1940

VLASTA TŘEŠŇÁK
*26. 4. 1950

 
28.04.
 THE FEUD (UK)
FUTURUM MUSIC BAR
Praha 5
 
Smashing Pumpkins - Mellon Collie and the Infinite Sadness
Nikdy jsem se nesnažil vnímat hudební nahrávku jako něco uzavřeného. Pokud to je možné, stavím ji vždy do nějakého širšího kontextu, přečtu pár rozhovorů, vyhledám dema, případně nějaké rarity... Smashing Pumpkins jsou snem pro posluchače mého typu. Největší rozmach béček zažívala kapela kolem poloviny devadesátých let, kdy vydala epický majstrštyk Mellon Collie and The Infinite Sadness. Ve druhém díle nahlížení za oponu Mellon Collie se podíváme na zbývající čtrnáctku b-sides...
celý článek
13.04. Současné venkovní počasí stále více svádí k toulavým botám. Neposedné sedmimílovky jsme nasadili i u nás v redakci a se čtvrtým dílem našeho Bedekru se vydali do žánrových i geografických zákoutí, kolem nichž jsme dosud kroužili jen prstem.
 
A pak že mezi Britem a Francouzem nemůže fungovat symbióza. Piano Interrupted je post-klasickou fúzi komorních klavírních pasáží a inteligentně introvertní elektroniky. Dvacátého května navíc naživo v olomouckém Jazz Tibet Clubu.
Muzikus 04/2015
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
26.03. Jeden z pamětníků doby, kdy vznikal rock ‘n’ roll. A mimochodem také baskytarista, který svým melodickým a šlapavým stylem ovlivnil nespočet dalších basistů, třeba Geddyho Leea nebo Anthonyho Jacksona.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
25.04. Wovenhand opět zavítali do Česka, po severním cípu republiky tentokrát vzali útokem brněnskou Flédu. Předskokany se jim stali jejich krajani, američtí Marriages.
 
09.04. Ota Váňa, Tomáš Krulich - to je kytarové duo platinové kapely Kabát, tedy mj. ohromující scéna koncertů, skvělá nadupaná muzika, která se hrne dopředu a které není cizí melodika a mnohdy velmi zajímavé producentské i aranžérské nápady, dále nápadité texty, a zejména statisíce oddaných fanoušků.