muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Suede2

1999 (před 17 lety)
Suede vydali čtvrté řadové album Head Music

1976 (před 40 lety)
Paul McCartney se skupinou Wings zahájili ve Fort Worth v Texasu své první americké turné zachycené později na trojalbu Wings Over America

1986 (před 30 lety)
americký žebříček vedl Robert Palmer se singlem Addicted To Love, původně to měl být duet se zpěvačkou Chaka Khan, ale její gramofonová firma nesouhlasila


PETE SEEGER
PETE SEEGER
*3. 5. 1919

JAMES BROWN
*3. 5. 1933

FRANKIE VALLI
*3. 5. 1937

 
07.05.
 HANS ZIMMER
O2 Arena
Praha 9
16.05.
 CocoRosie (USA)
Divadlo Archa — Scéna pro současné umění
Praha 1
20.05.
 MUMFORD & SONS (UK)
O2 Arena
Praha 9
20.05.
 Vltava
Restaurace Novopacké sklepy
Nová Paka
25.05.
 MIKA (UK)
FORUM KARLÍN
Praha 8
04.06.
 MUSE (UK)
O2 Arena
Praha 9
17.06.
 Todd Terje
MeetFactory
Praha 5
30.06.
 BLACK SABBATH (US)
O2 Arena
Praha 9
05.07.
 IRON MAIDEN (UK)
SYNOT TIP ARÉNA
Praha 10
15.09.
 King Crimson
FORUM KARLÍN
Praha 8
 
Šance Muzikus 2016
Máte kapelu a chcete si zahrát na některém z největších českých hudebních festivalů? Máte šanci! Muzikus má pro vás k dispozici minimálně 18 slotů na festivalech Rock for People (Muzikus talent stage), Přeštěnice (Muzikus/SAI stage), Černá Open Air Festival a Sázavafest (Muzikus Unplugged Stage) Získají je minimálně tři, ale možná i osm kapel, které splní podmínky soutěže a budou vybrány porotou na finálovém koncertu.
celý článek
22.04. V souvislosti s norskou heavy scénou každého nejspíš jako první napadne black metal. Zcela po právu. V Norsku stále existuje velké množství více či méně známých black metalových kapel, ale není to zdaleka jediná odnož tvrdé hudby, která v posledních letech ze studeného severu proudí do všech světových stran.
01.04. Vznik a nástup nových, digitálních médií a technologií výrazně proměnil diskurs nejen společenský, ale i kulturní. Nové obzory a možnosti zpracování se promítly do hudební i filmové sféry a ušetřena pochopitelně nezůstala ani literatura.
 
02.05. Mexická dvojice Rodrigo y Gabriela dorazila vůbec poprvé ve své šestnáctileté historii do Prahy. Duo, které se loni prezentovalo na hlavní stage festivalu Colours of Ostrava, velice slušně zaplnilo Divadlo Archa. Z večera v energickém, latinsko-americkém rytmu přinášíme fotogalerii.
 
Muzikus 04/2016
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
04.04. Baskytarista a zpěvák, známý především z kapel Eagles a Poco, který se ale uplatnil i jako studiový muzikant a především skvělý doprovodný zpěvák, ideální pro harmonické vokály. Během své kariéry výrazněji spolupracoval i se Steely Dan, Toto, Ringem Starrem nebo americkým písničkářem Jimmym Buffettem.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
DNES Kalifornská firma Xotic, vyrábějící kytary, baskytary a pedály, se již patnáct let drží na pomyslných předních příčkách neustále expandujícího butikového trhu, na čemž se zásadní měrou podílel a podílí fakt, že jejich výrobky dlouhodobě používají (či používali) taková jména,...