muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači

Bob Dylan

1989 (před 25 lety)
Bob Dylan velmi příjemně překvapil skvělým LP Oh Mercy, které produkoval Daniel Lanois

1999 (před 15 lety)
zakládající baskytaristka D'Arcy Wretzky odešla (byla vyhozena) ze skupiny The Smashing Pumpkins, nahradila ji Kanaďanka Melissa auf der Maur, která odešla z Hole

2001 (před 13 lety)
američtí Live vydali páté album V obsahující píseň Forever May Not Be Long Enough z filmu Mumie se vrací, na singlu Simple Creed hostuje také Tricky


KERRY LIVGREN
KERRY LIVGREN
*18. 9. 1949

FRANKIE AVALON
*18. 9. 1939

MARTINA FIALOVÁ
*18. 9. 1969

 
29.09.
 IN FLAMES (SE)
ROXY / Experimentální prostor
Praha 1
02.10.
 Trentemøller (DK)
ROXY / Experimentální prostor
Praha 1
05.10.
 LADY GAGA (US)
O2 Arena
Praha 9
16.10.
 CARIBOU (CA)
MeetFactory
Praha 5
20.10.
 SWANS (US), Pharmakon (US)
LUCERNA MUSIC BAR
Praha 1
10.11.
 George Ezra (UK)
LUCERNA MUSIC BAR
Praha 1
29.11.
 RIVAL SONS (US)
FUTURUM MUSIC BAR
Praha 5
 
Live Sessions 2 cover
Fenomén live sessions neutuchá. Pytel se skutečně roztrhl, z děravé juty nepřestávají vypadávat interesantní projekty, a my vám tak můžeme přinést druhý díl článku, který se představování takových atypických hudebních dýchánků věnuje.
celý článek
DNES Zřejmě ani papírová krabice s polyuretanovým pytlem neochránila tuto šikovnou kytaru od zřetelného poškození vrchní desky. Naštěstí nehoda neměla, slovy klasika, vliv na funkci, a tak pojďme bez otálení k testu.
 
27.08. Snažit se řadit Travis kamsi na britskou scénu a řešit, kolik ostrovních kapel se jimi inspirovalo, by bylo už prachsprostým klišé. Zavrhnutím těchto otázek jsme se nakonec v rozhovoru s frontmanem Franem Healym dostali k jádru písní samotných.
 
Crystal Fighters potkala minulý týden velmi nešťastná událost, když zemřel jejich bubeník Andrea Marongiu. Dnešním songem dne jim tedy věnujeme tichou vzpomínku v podobě písně You & I, kterou si ještě v plné sestavě zahráli akusticky v zahradě brightonského klubu Warren.
Muzikus 9/2014
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
28.08. Když Charlie Haden 11. července zemřel, internet se zaplnil nekrology a články o tomto velikánovi jazzového kontrabasu. Během svého života spolupracoval s nepřeberným množstvím jazzových hráčů, ať již jako kapelník, člen kapely nebo doprovodný muzikant.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY