muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Roy Orbison2

1964 (před 52 lety)
Roy Orbison vydal jeden ze svých největších úspěchů, singl Oh, Pretty Woman (coververzi pořídili např. Van Halen či Karel Gott)

2001 (před 15 lety)
v Anglii a Evropě vyšlo debutové album newyorských The Strokes Is This It, v USA ve změněné podobě až 25.9.

1970 (před 46 lety)
na ostrově Wight na jihu Anglie oficiálně začal (hrálo se však už od středy 26.) "britský Woodstock" - třídenní festival za účasti The Who, Jimiho Hendrixe, EL&P, Jethro Tull, Free, The Doors, Chicaga, Leonarda Cohena, Ten Years After, The Moody Blues, Family, Joni Mitchell a mnoha dalších; velká část z přibližně 600 tisíc diváků požadovala vstup zdarma, povalila zábrany a festival skončil pro organizátory krachem. Natočený materiál zabavila banka, takže nahrávky a filmy se začaly objevovat až uhrazení dluhů v polovině 90. let; na tříletou tradici z let 1968 - 70 se začalo opatrně navazovat až od roku 2001


Eileen Regina Edwards
SHANIA TWAIN
*28. 8. 1965

KEN ANDREWS
*28. 8. 1946

WAYNE OSMOND
*28. 8. 1951

 
06.09.
 WOLF ALICE (UK)
PALÁC AKROPOLIS
Praha 3
14.09.
 King Crimson
FORUM KARLÍN
Praha 8
15.09.
 cermaque, Iamme Candlewick
M-klub Plzeň
Plzeň
15.09.
 King Crimson
FORUM KARLÍN
Praha 8
28.09.
 Ben Harper
FORUM KARLÍN
Praha 8
29.09.
 HOLY FUCK (CAN)
MeetFactory
Praha 5
07.10.
 OPERATORS
MeetFactory
Praha 5
13.10.
 PJ HARVEY (UK)
FORUM KARLÍN
Praha 8
13.10.
 MOUNT KIMBIE (UK)
MeetFactory
Praha 5
19.10.
 Parquet Courts
MeetFactory
Praha 5
 
HRTL
Čtyřiadvacetiletý absolvent brněnské FAVU Leoš Hort je trochu smolař. Ztratil celé své album a při jeho stylu práce a nárocích na výsledky to znamenalo velmi dlouhé hodiny v nenávratnu. Pro nejen místní elektronickou scénu však stihl udělat dost. Držitel žánrového Anděla za svou (podruhé nahranou) desku Dataloss není totiž jen producentem hrajícím na modulárové syntezátory. Je úzce spojen s brněnským kolektivem Bastl Instruments a v současnosti vede jejich prezentační butik Noise Kitchen v prostorách klubu Skleněná louka.
celý článek
06.08. Elektronici Midi Lidi se po čtyřech letech ohlásili se čtvrtým albem Give Masterpiece a Chance! a oživili vzpomínky na jednu z nejhravějších kapel na české scéně. Na desce je trio ve skvělé formě a o jejich formě koncertní se budete mít možnost v létě a na podzim přesvědčit až až.
06.07. Neobhajuje akademickou poezii, slam poetry ani hip hop. Saul Williams je ofenzivní, aniž by provokoval. Newyorčan, kterému není lhostejné, co se děje ve světě a celé společnosti, od mládí rozvíjel svůj talent skrze dramatickou tvorbu, četl Shakespeara a hrál divadlo, aby ve čtyřiadvaceti letech uspěl jako slamový básník v Nuyorican Poets Cafe.
 
23.05. AC/DC navštívili Prahu a s sebou přivezli Axla Rose, který zaskočil za nemocného Briana Johnsona. Podívejte se, jak to na velkolepém koncertu těchto rockových velikánů v nedělní večer vypadalo.
 
Muzikus 08/2016
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
01.08. S Jojo Mayerem jsem měl možnost mluvit již několikrát a pokaždé jsou to rozhovory dalece přesahující jen hudební rámec. Nejnovější příležitost se naskytla při jeho letošním koncertě v Lucerna Music Baru, kde hrál s aktualizovaným složením kapely The Nerve.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
DNES Jaroslav Janecký je nejen kytarista hardrockové klasiky, nadupaných ParadeMarche, ale jeho jméno je mezi kytaristy široce proslulé i z toho důvodu, že staví a upravuje kytary. A osobně mohu potvrdit, že úplně skvěle.

26.08.