muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači

Heartbreakers

1994 (před 20 lety)
bubeník Stan Lynch naposledy vystoupil s The Heartbreakers Toma Pettyho (Bridge School Benefit, San Francisco)

1989 (před 25 lety)
Tracy Chapman vydala druhé album Crossroads a David Byrne sólo Rei Momo

1983 (před 31 lety)
velšská zpěvačka Bonnie Tyler s písní Total Eclipse Of The Heart, kterou napsal a produkoval Jim Steinman (Meat Loaf), na 1. místě singlového žebříčku také v USA


Louis Alan Firbank - LOU REED
LOU REED
*2. 10. 1942

STING
*2. 10. 1951

RICHARD HELL
*2. 10. 1949

 
DNES
 Trentemøller (DK)
ROXY / Experimentální prostor
Praha 1
DNES
 First Aid Kit (SE)
PALÁC AKROPOLIS
Praha 3
05.10.
 LADY GAGA (US)
O2 Arena
Praha 9
06.10.
 THE FLYING EYES (US), LAZLO LEE & THE MOTHERLESS CHILDREN
KLUB 007 STRAHOV
Praha 6
06.10.
 ELECTRIC OCEAN PEOPLE, Overland Inn (FR)
ROXY / Experimentální prostor
Praha 1
 
Trentemøller
Anders Trentemøller je z Dánska. Představit ho jako producenta elektronické hudby zdaleka nestačí. Je také multiinstrumentalistou a především hudebníkem, který ke skladbám přistupuje jako k malým příběhům. Často si v minulosti vystačil jen se svými nástroji, ale na své třetí studiové album Lost si přizval nemalé množství hostů, kteří jeho hudbu spojili se svými hlasy a vlastním vesmírem.
celý článek
23.09. Money for Rope je anglický idiom, který znamená „snadno vydělané peníze“. Sladká odměna za obyčejnou cetku či nenáročnou práci. Je to však i název jedné z největších perel melbournské scény (a to si pište, že scéna tam je, jak sami Money For Rope s hrdostí říkají).
 
Omar Rodriguez Lopez a Cedric Bixler-Zavala jsou zpět. Říkají si Antemasque a v léte vydali svůj eponymní debut. Silná deska, která dává vzpomenout na kultovní At the Drive-In. Ne sice natolik silná, aby vyvolala nějakou internetovou bouři, nicméně by neměla zůstat opomenuta.
Muzikus 10/2014
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
30.09. Dávno, dávno již tomu - tak začíná jeden proslulý český román, který je i povinnou školní četbou. Použil jsem ta slova proto, že nás napadlo po drahných letech zase udělat čtenářskou anketu. Ano, je dobré vystavět zpětnou vazbu i tímto směrem, a kromě toho - proč se zase jednou jen tak lehce nepobavit?
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
01.10. Tento model Fender Jazz Bass je spojený se jménem předního jazzového baskytaristy Marcuse Millera. Je to nadstardantně vybavený nástroj s aktivní elektronikou, čímž se řadí mezi kvalitní nástroje vyšší třídy. Tento model se v současnosti vyrábí v Ensenadě v Mexiku.