muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

HACKDOWN

alternativa / hardcore, Pacov (Vysočina)
URL:
web: facebook myspace bandzone
 

sestava
zpěv - Šňůra

bicí - Víťas

kytara - Wally

basa - Efem

kytara - Ládis

biografie
2008

Všechno začalo v létě, parta kamarádů, konkrétně Honza Šimeček (kytara), Honza Novák (bicí), Kuba Hojsák (kytara) a Martin Buřič (basa), si pokoupila nástroje, začali se učit hrát a pravidelněji docházet na zkoušky. Prvotním cílem bylo hrát punk pro zábavu a spokojenost všech zúčastněných.

Další do grupy přichází Lukáš Rybčák, který zkouší zpěv. Formace stále zkouší a vymýšlí nové nápady. Nemá zatím ustálený název ale padají různe návrhy ( např. D.D.A. - Dirty Dread Army nebo Kopie Opičí Lebky,...). Název se zatím neřeší, důležitější je, že po četných neshodách a nespolehlivosti kluky opouští Honza Šimeček . . .

Další mezník se datuje k polovině října, kdy do kapely po oslovení Šnůrou přichází nový kytarista Petr Valek (exBalamuta, ex THCmusic). Po debatě co jak bude dál se kapela začíná směrovat spíše k hard-coru a punku. Kapela každodenně zkouší a už se i zamýšlí nad svým názvem. nakonec po hlasování zůstává z mnoha návrhů nynější HACKDOWN. Pilují se věci na první veřejnou akci a to v domácím Pacově Pod Kaplí 27.prosince 2008. Startuje se tak nová etapa celého HACKDOWN.

Dva týdny před prvním koncertem se po vzájemné domluvě loučíme s Kubou, který s náma Pod Kaplí alespoň odzpívá song Domácí násilí. prvním vystoupením sme leckoho překvapili a dodalo nám to optimismus, že má cenu v našem snažení pokračovat. Nastává období zkoušení a hledání druhého kytaristy.

2009

Kolem ledna se domlouváme s Vladimírem Rokoským ( exMasakusy, MamaEarth ) na občasném hostování a výpomoci. Dále zkoušíme a koncertujeme. Děláme support Balamutě na jejím HWT09 a odehráváme pár větších či menších akcí.

Naplánované jsou další koncerty, domluvené je i studio, kde nahrajeme na podzim PROMO. Potkáváme spoutu dobrých kapel a lidí. Baví nás co děláme a neustále pracujem na nových věcech, technice hraní a projevu na koncertech.

Takřka po roce své existence dochází v kapele k dalším personálním změnám. O velkých prázninách, po určitých neshodách kolem přístupu ke hraní nás opouští bicmen Honza. Netrvá to dlouho a přichází náhrada a to Michal Kadlec - Khaki. Po pár zkouškách je jasné, že tímto krokem se zase posouváme někam dál.

Muzika se stává agresivnější, pomalu se snažíme oprošťovat od punku a staré songy upravujeme do tvrdšího podaní, připravujeme nové, před prvním koncertem (19.9.2009 - Sokolovna Pacov) podlazujeme kytary a zní to ještě lépe. Studio domlouváme na prosinec 09.

Začátkem prosince opravdu natáčíme celkem slušnou promo nahrávku obsahující 5 věcí. Uzavíráme tím jednu kapitolu hraní a soustředíme se na dělání nové muziky. Do konce roku ještě odehráváme docela dost koncertů. Dokončujeme práce na obalu CD a chystáme se na leden následujíciho roku kdy pořádáme Baptism Night s plánem pokřít tam naše CD.

2010

23. ledna se naše plány opravdu plní. V Samšíně pořádáme párty plnou kapelek v čele s CROSSCHECK a křítíme náš první počin PROMO 09. kmotrem se stává nikdo jiný než Maty... výborná akce.

Domlouváme se společně s BALAMUTOU a INDOCUMENTADEM na mini koncertní šňůře po ČR. Stává se zní dvojka HARD WAY TOUR, kterou jela Balamuta minulý rok. Tour startuje 5.3.2010 v Českých Budějovicích a končí 3.4.2010 v Táboře. Podívali jsme se do Budějic, Cizkrajova, Jindřichova Hradce, Pacova, Prahy a Tábora. Celkově povedené...

Tábor se stává i posledním kocertem pro bubeníka Khakiho. Po společné domluvě opouští kapelu, aby si dal do pořádku svoje osobní věci. Jsme mu vděční za všechno co pro kapelu udělal, přejeme mu hodně štěstí a věříme, že se ještě potkáme.

V zápětí post bubeníka obsazuje Víťas, mladá krev z táborské smečky Born In Comedy. Zkoušíme a připravujeme se na živá vystoupení s novým playlistem a bicmenem.

Po událostech, které postihli Born In Comedy zůstává Víťas natrvalo u nás a zároveň přichází na druhou kytaru Ládis také z BIC.

Všechno směřujeme ke tvoření nových věcí, rozmanitější muziky a propracovanějšího živého vystupování. Prní koncert v celé nové sestavě je naplánován na 4.6.2010 - Invasion night vol.2 v Samšíně.

Sestava se stmeluje dohromady, abysme měli představu jak nám to zní, domlouváme nahrávání singlu v Rápoticích a to na 1. červenec.

Z plánovaného singlu vzniká třísongové demo, kterré ukazuje na další vývoj a směr, kam se bude HD dále ubírat. Krátce po nahrávání si Ládis láme kotník a je chvíly mimo.

Celý podzim máme ve znamení minitour "For HardCore Tour" s kapelama Feel The Steel, Public Industry a Overcross. Super zkušenost, získali sme další přátele a viděli střední Čechy....

Do konce roku odehráváme bezpočet koncertů na zajímavých místech, se super kapelama, poznáváme nové lidi, nová města a sbíráme další zkušenosti. V listopadu se účastníme soutěže "20 minut slávy" kde získáváme II.místo u odborné poroty a III.místo u diváků. Dodává nám to energii pro tvoření a ukazuje, že to všechno má nějaký smysl.

2011

Hned začátkem roku se vracíme do Samšína, kde pořádáme Mixer Party. Pilujeme nové songy, domlouváme koncerty. Konečně se zase začlo pracovat na propagaci a logu kapely.

Koncem února se zavíráme opět do studia v Rápoticích, kde nahráváme singl PARTA. K té příležitosti uvolňujeme na veřenost finální podobu loga, pořizujeme banner a samolepky.

Na jaře projíždíme republiku v rámci "MASSACRE TOUR" s kapelkama Feel The Steel, InPain a Indocumentado. Expandujeme více do západních Čech.

Květen a část června pro nás znamená "HARD WAY TOUR III." společně s Balamutou a Indocumentadem.

To je prozatím všechno z biografie HACKDOWN co bude dál ukáže čas . . .

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 10       celkem hodnoceno: 1x
galerie

Promo 2010

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.