muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

FiHa

rock / rock'n'roll / poprock, Ostrava (Moravskoslezský kraj)
URL:
web: oficiální stránky facebook youtube bandzone
 

sestava
Filip Rácz - kytara, zpěv
Dominik Pašš - kytara, vokály
Dalibor Kološ - basová kytara, vokály
Jan Kubala - klávesy
Petr Kvasnička - bicí

biografie
Mladá (zatím ještě pořád:-)) ostravská kapela, hrající na pomezí pop-rocku a brit-popu, vznikla asi před pěti lety. Od té doby se sestava trochu obměnila, v dnešní podobě hrajou kluci asi rok...

Na kontě mají nespočet klubových koncertů, několik Majálesů (Ostrava, Olomouc, Zlín...), letních festivalů (Vizovické Trnkobraní, Sázavafest...), výhru v soutěži kapel Rockaréna, ale i zkušenost s hraním na maturitním plese nebo vystoupení v pořadu Dobré ráno na ČT. V poslední době na sebe FiHa upozornila, když v roli předskokana naprosto profesionálně rozproudila publikum Ewy Farne na jejím Megakoncertě v rodném Třinci. (http://www.youtube.com/watch?v=QcUYqZQ15CM)

Na podzim 2010 pokřtila FiHa svůj první videoklip k písni Angry (http://www.youtube.com/watch?v=xjMW-pEmGCs), který natočili talentovaní studenti zlínské UTB (režie: Jakub Machala, kamera: Martin Smékal).

V lednu tohoto roku se fanoušci konečně dočkali také plnohodnotné debutové desky s názvem "We Are Angry. So What?!", která zatím sklízí velmi pozitivní kritiku. (http://musicserver.cz/clanek/33380/FiHa-We-Are-Angry-So-What/)
Materiál na ni nahráli kluci v průběhu letních prázdnin ve studiu SONO Records u Prahy s mistrem zvuku Pavlem Bohatým.

CD pokřtili nezapomenutelným způsobem, když dva dny po sobě vyprodali dva nejznámější ostravské kluby.
Křest v Templu na Stodolní ulici se stal zároveň posledním živým koncertem před uzavřením tohoto legendárního klubu a FiHa to na počest jeho pětileté existence náležitě rozjela! Oproti tomu druhý, akustický koncert v Parníku se nesl v komornějším duchu a přiblížil všem zúčastněným pozadí vzniku písní, které se objevily na první desce.

V nejbližší době můžete kapelu vidět a slyšet na Majálese Ostravské univerzity (27.4), v paláci Akropolis v Praze v rámci projektu Future Line (9.5) nebo o letních prázdninách na jubilejním dvacátém ročníku festivalu Colours of Ostrava (17.7)!!!

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 9.7       celkem hodnoceno: 32x
galerie

FiHa

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.