muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
Kalendář
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené
Přidat festival
Pořádáte festival, který není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte jeho profil. (>> více)
 
festival

ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM 2012

festival mladých umělců, koná se 39. ročník
6.2.2012 - 19.3.2012
URL:
web: oficiální stránky
 

místo konání

místo konání: ŠUMPERK (Olomoucký kraj)
prostranství konání: kostele Zvěstování Panny Marie

vyhledej spojení / zobraz na mapě

parkování/stanování

parkování: neuvedeno
stanování: neuvedeno

žánry

žánry: klasická hudba


návštěvnost

začátky koncertů: 19:00

podrobnosti:
Festival Šumperské Preludium připravil také letos ve spolupráci s cyklem Klasika Viva mimořádnou dramaturgii koncertů, která by měla být pozvánkou pro všechny hudbymilovné posluchače. Pořadatelé chtějí v letošním roce navázat na úspěch loňského ročníku, kdy se koncerty těšily mimořádnému zájmu.

Zahajovací koncert v pondělí 6. února 2012 měl být ve znamení německého smyčcového kvarteta MINQUET QUARTET. Bohužel se musel soubor z rodinných důvodů ze svého účinkování omluvit. Pořadatelé pozvali na tento koncert GRAFFOVO KVARTETO z Brna, které pozvání přijalo. Soubor je laureátem řady mezinárodních soutěží, jako je soutěž L. Janáčka v rakouském Reichenau, soutěž komorních souborů ACT v Londýně nebo soutěž Veremte Musik v německém Schwerinu. V programu zazní skladby F. Schuberta, L.van Beethovena a V. Nováka.

V úterý 21. února 2012 se představí v na koncertě šumperská rodačka, flétnistka LENKA KOZDERKOVÁ (ŠIMKOVÁ). Společně s hráčkou na bicí nástroje MARKÉTOU MAZOUROVOU se představí jako Duo ConTempo a zahrají skladby J. S. Bacha, N. Rimského Korzakova, A. Chačaturjana a také vlastní skladby.

Následující koncert v úterý 7. března 2012 přivítá v Šumperku historicky poprvé chlapecký pěvecký sbor BONIFANTES z Pardubic. Sbor si od svého založení v roce 1999 vydobyl uznání téměř po celém světě, procestoval Evropu, americký kontinent i Asii. Sbor bude vystupovat pod vedením sbormistra Jana Míška.

Závěrečný koncert festivalu v pondělí 19. března 2012 nabídne šumperskému publiku nejlepší českou violistku JITKU HOSPROVOU. Laureátka řady mezinárodních soutěží procestovala téměř všechny země Evropy, severní a jižní Ameriky, natočila 8 CD a na koncertě Šumperského Preludia se představí s klavíristou Štěpánem Kosem.

Všechny koncerty v Šumperku se budou konat v klášterním kostele od 19 hodin. Vstupenky bude možné zakoupit v pokladně domu kultury. Na koncerty Šumperského Preludiua je možné využít všechny předplacené karty Klasika Viva (Abonentní karty i karty Klubu přátel Klasika Viva).

 
program
den
akce - účinkující
Po6.2.201219:00ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM - Graffovo kvarteto podrobnosti
Út21.2.201219:00ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM - Duo ConTempo podrobnosti
St7.3.201219:00ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM - BONIFANTES, chlapecký sbor podrobnosti
Po19.3.201219:00ŠUMPERSKÉ PRELUDIUM - HOSPROVÁ Jitka, MgA., Kos Štěpán podrobnosti

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.