muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
Kalendář
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené
Přidat festival
Pořádáte festival, který není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte jeho profil. (>> více)
 
festival

Na jednom břehu - world music festival

koná se 12. ročník
31.5.2014
URL:
web: oficiální stránky facebook
 

místo konání

místo konání: HRADEC KRÁLOVÉ (Královéhradecký kraj)
prostranství konání: open air + sály
GPS souřadnice: 50°12'27.856"N, 15°50'19.603"E

vyhledej spojení / zobraz na mapě

vstupné

vstupné: od 250,-
předprodej: http://www.hkpoint.cz/index.php/festival

parkování/stanování

parkování: neuvedeno
stanování: neuvedeno

žánry

žánry: multižánrový, jazz & blues, world music


návštěvnost

začátky koncertů: 16:00

podrobnosti:
Mezinárodní hudební festival Na jednom břehu již dvanáctým rokem oživuje řeku Orlici v Hradci Králové náplavou širokého hudebního proudu world music. Pro opakované rozmary květnového počasí letošní ročník nezakotví v Letním kině, ale v novém přístavišti - v okolí Divadla Drak. V sobotu 31. května 2014 zde zaplní dva skvělé akustické sály i open air scénu před divadlem. Atmosféra letního festivalu se prolne s klubovou intimitou a dramaturgie bude tradičně bohatá na jména současné world music, jazzové i indie scény. Na třech pódiích se budou střídat hudebníci a hudebnice z Čech, Slovenska, Maďarska a Velké Británie.

Je nám ctí přivítat v Hradci vícenásobnou slovenskou zpěvačku roku Janu Kirschner s šestičlennou kapelou a s mužskou částí vokální skupiny Skety. Její nejnovější album Moruša: Biela je považováno za jednu z nejlepších nahrávek minulého roku. Jana Kirschner, která vstoupila na alternativní scénu s grácií a zkušeností z anglických klubů a konečně i s vlastními texty, má v sobě poetiku folklóru, pouličního hraní i jazzového kabaretu. Na jednom břehu Janu doprovodí hudební těleso ve složení: Eddie Stevens - piano a hammond, Martin Novák - bicí,Tomáš Fuchs - kytara, Rastislav Uhrík - kontrabas a baskytara, Braňo Dugovič - klarinet, Jano Kružliak - housle a vokální kvartet Skety: Lukáš Prchal, Štepán Janousek, Richard Horký a Michal Strnad, jenž má na kontě vystoupení v Čechách i v zahraničí a podílel se právě na vzniku Moruše. Spojení Kirschner a Sket zaručuje jedinečný zážitek v intimní atmosféře Hlavního sálu Divadla Drak.

Ze zahraničí míří do Draku velký objev světové world music, maďarští Söndörgő, kteří nepochybně roztančí publikum během pár vteřin. Pětice, jejíž název můžeme volně přeložit jako ~děti na stopě~, rozezní svoje dávno zapomenuté tambury bluegrassovou rychlostí a písňovými klenoty slovanských přistěhovalců z okolí řeky Dunaje.

Z britského Birminghamu se přižene čertovský klez-punkový nářez Johnny Kowalski and the Sexy Weirdos, přivážející čerstvou novinku Kill the beast. Krev rozproudí i českobudějovické indierockové trio Vees, milující šedesátky a moderní zvuk současných kytarovek.

Hudební nadhled a vtip vnesou do festivalového zahájení jazz-popové stálice Eggnoise, které se po dvou letech odmlky vrátily na jeviště s výbornou deskou prostého názvu 4.

Do amerických dálav vás sveze nový písničkářský objev s nádechem country, parta Johannes Benz, s okouzlující nadžánrovou melodikou a bravurou hry zkušených muzikantů. Debutové album One way road vydali letos na počátku března svým čerstvě založeným labelem Tranzistor.

Kromě nálože strhující muziky se můžete těšit opět na kolorit místního ~přístavního~ života. Na pouliční akustické scéně potkáte zemitou a poetickou akordeonistku Janu Vébrovou. Říká se jí varnsdorfská Vetruše i Jana z Větrného mlýna, přesto tato subtilní žena dokáže zazpívat svoje syrové texty s upřímnou naléhavostí. Na jiném konci areálu můžete zažít vášnivý styl španělského tance Studia Flamenco. Odvážní si mohou vyzkoušet tetování, ať již na na nevinném ovoci, či doslova na vlastní kůži, ve skutečném tetovacím Salonu. Zábavní ghetto nabídne uličku s tržištěm s širokou nabídkou originálních doplňků a nezbytných zbytečností pro potěchu oka i ducha. Pro gurmány vinárnu a čajovnu U Poutníka, pro žíznivce pivní degustační klub U Draka a pro všežravce indické, arabské i české speciality.

Předprodejní cena na všechny scény činí tradičních 250 Kč - mimo koncert Jany Kirschner. Ten bude raritou jen pro několik desítek ~vyvolených~. Hlavní sál divadla Drak má pohodlných a fantasticky ozvučených 160 míst. Předprodej vstupenek za 490 Kč, zahrnující koncert Jany Kirschner i celý festivalový program, jsme spustili již 31. března 2014 na hradeckém rezervačním systému www.hkpoint.cz. Vstupenky možno zakoupit i osobně v městském Infocentru. Jednotlivé profily účinkujících a další cenné informace naleznete od 11. dubna na našem webu.

Zakotvěte Na jednom břehu za jakéhokoliv počasí!

 
program
den
akce - účinkující
So31.5.201416:00NA JEDNOM BŘEHU - KIRSCHNER JANA (SK), eggnoise, Söndörgő (HU), JOHANNES BENZ, Johnny Kowalski & The Sexy Weirdos (UK)

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.