muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
Kalendář
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené
Přidat festival
Pořádáte festival, který není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte jeho profil. (>> více)
 
festival

FOLKOVÉ PRÁZDNINY 2018

koná se 33. ročník
28.7.2018 - 4.8.2018
URL:
web: oficiální stránky
 

místo konání

místo konání: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (Vysočina)
prostranství konání: v parku náměšťského renesančního zámku

vyhledej spojení / zobraz na mapě

vstupné

předprodej: mks-namest@iol.cz, www.ticketstream.cz

parkování/stanování

parkování: ano, zpoplatněné
stanování: neuvedeno

žánry

žánry: multižánrový, divadlo & tanec, folk & country & trampská, world music

podrobnosti:
Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou neobyčejným hudebním festivalem. Trvají 8 dní, které mnozí návštěvníci stráví jako své skutečné hudební, výtvarné, taneční prázdniny, ve kterých mohou být aktivními i pasivními účastníky. Jsou obklopeni nádherným prostředím náměšťského renesančního zámku, zámeckého parku, přilehlým okolím řeky Oslavy ve městě i mimo něj.
Folkové prázdniny jsou několik festivalů v jednom: vlastní hudební festival Folkové prázdniny (každý den z podvečera do noci), noční koncerty ve specifických prostředích, velký festival hudebních, tanečních, výtvarných a textových dílen Hnízdo múz, včetně dílen pro děti (cca 200 položek v programu), minifestival folkových muzikantů „Open scéna“ (ve všední dny odpoledne), muzikologické kolokvium o lidové hudbě, odpolední rozpravy s hudebními publicisty, výstavy s hudební tematikou, výtvarně-hudební happeningy.
Festival Folkové prázdniny je v záplavě letních hudebních festivalů ojedinělý. Výjimečnost je dána především dramaturgií festivalu. Celý festival má základní téma a každý den má pak své dílčí téma dne. Pozvaní hudebníci připravují své vystoupení se zaměřením na tato témata.
Cílem festivalu je představit návštěvníkům jedinečné hudebníky z celého světa, kteří velmi často vystupují v České republice poprvé nebo přijíždějí se specifickým projektem. Dokladem budiž např. to, že festival jako jediný v České republice představuje po řadu let britskou folkovou scénu, ať už její legendy nebo nové mimořádné hudebníky.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.