přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
Kalendář
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené
Přidat festival
Pořádáte festival, který není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte jeho profil. (>> více)
 
festival

Barokní podvečery

Zpívající zeměpis, koná se 17. ročník
20.2.2017 - 29.12.2017
URL:
web: oficiální stránky další stránky facebook twitter
 

místo konání

místo konání: Praha (Hlavní město Praha)

vyhledej spojení / zobraz na mapě

vstupné

předprodej: vstupenky@collegiummarianum.cz

parkování/stanování

parkování: neuvedeno
stanování: neuvedeno

žánry

žánry: koncertní cyklus


návštěvnost

začátky koncertů: 19:00, 19:30

podrobnosti:
Kdybychom v době barokní cestovali po evropských zemích, všimli bychom si, že měly v tom čase mnoho společného, a přesto se každá z nich vyznačovala řadou nezaměnitelných rysů. Z Itálie zbytek Evropy přebíral nejvíce uměleckých podnětů, ať už šlo o základní orientaci barokní expresivní estetiky, nebo o nové hudební formy, či o samotné hudebníky. Naproti tomu z Francie, reprezentované Versailles, se nikomu jinam nechtělo a jen několik francouzských hobojistů se dalo zlákat vysokými honoráři u saského dvorního orchestru v Drážďanech. Ještě méně hudby přebírala kontinentální Evropa z Anglie – snad i proto, že angličtí hudebníci málokdy cestovali. Směřování bylo opačné: bohatý Londýn a tamní hudební radovánky přilákaly mnoho kontinentálních hudebníků, včetně takových tvůrčích gigantů jako byl Georg Friedrich Händel, jehož nádherná hudba zazní při zahájení letošních Barokních podvečerů společně s fascinující hudbou rodilého ostrovana Henriho Purcella. Druhý koncert jarní řady nás přenese do srdce Evropy, do Drážďan, kde působil skladatel Heinrich Schütz. V jeho díle se výrazně odráží italský vliv, a to zvláště vliv Benátčanů Gabrieliho a Monteverdiho. V mnoha suitách a ouverturách Georga Philippa Telemanna nalezneme charakteristické kusy geniálně ilustrující národy, místa či obyvatele. Zásluhou muzikologa Adolfa Hoffmanna, který v 60. letech minulého století shromáždil do sbírky Klingende Geographie (Znějící zeměpis) Telemannovy „tance celé zeměkoule“, si můžeme udělat představu o tom, jak vypadaly charakteristické lidové tance nejen z Evropy (mimo jiné hanácký tanec Hanasky nebo Hanaquoise), ale i z jiných světadílů.

 
program
den
akce - účinkující
Po20.2.201719:00Barokoní podvečery - Orpheus Britannicus - Jana Semerádová umělecká vedoucí podrobnosti
Út28.3.201719:30Barokní podvečery - Janovy pašije - Cappella Mariana, SEMERÁD Vojtěch umělecký vedoucí podrobnosti
St29.3.201719:30Barokní podvečery - Janovy pašije - Cappella Mariana, SEMERÁD Vojtěch umělecký vedoucí podrobnosti
St26.4.201719:30Barokní podvečery - Zpívající zeměpis - Collegium Marianum, Jana Semerádová umělecká vedoucí podrobnosti

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.