muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyZačíná festival Khamoro; během týdne představí romský jazz, dechovku, funky i folklór

23.5.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

EtnoRom

EtnoRom

Po celý tento týden v Praze probíhá třináctý ročník festivalu romské kultury Khamoro. Hudební část bude zahájena dnes večer koncertem pražské funky kapely Connection v Retro Music Hall. V rámci doprovodného programu se konají workshopy, projekce, výstava nebo diskuze.

První zahraniční hudební hosté se představí zítra v klubu Reduta na prvním ze dvou koncertů zasvěcených gypsi-jazzu. Vystoupí nizozemské Mozes Rosenberg Trio, ve středu naváže německý muzikant Vano Bamberger se svou kapelou.

Poté se festival přenese do klubu Roxy, kde zahrají především představitelé tradiční romské hudby. Ve čtvrtek to budou italští Alexian Group, maďarští EtnoRom nebo indická dechovka Jaipur Maharaja Brass Band, v pátek pak bulharský Martin Lubenov Orkestar, portugalští Ciganos d´Ouro a norsko-francouzští Les Tziganes Ivanovitch and Raya. Tytéž kapely pěkně pohromadě vystoupí i na sobotním závěrečném defilé v klubu SaSaZu.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání v předprodejní síti Ticketstream nebo přímo na místě.

Khamoro, Praha - různá místa, 22. - 28. 5. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Zacina-festival-Khamoro-behem-tydne-predstavi-romsky-jazz-dechovku-funky-i-folklor~23~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.