muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyZa nezávislé mediální rady zahrají Tata Bojs i The Prostitutes

23.4.2009 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Tata Bojs

Tata Bojs

Občanské sdružení Pro Wave a iniciativa Inventura demokracie pořádají v úterý 28. dubna od šestnácti hodin na Václavském náměstí v Praze koncert za nezávislé mediální rady v České republice s podtitulem Nejsme budoucnost tohoto národa, na kterém vystoupí skupiny Tata Bojs, The Prostitutes, 100°C, Magnetik nebo DJ Wich. Koncert bude volně a zdarma přístupný, všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

„V poslední době vzbudil pozornost skandální náhubkový zákon. Ovšem ten je jen špičkou ledovce. Politici se snaží nasadit médiím chomout už dlouho,“ říká Jiří Boudal z Inventury demokracie.

„Výběr radních je zcela v moci Poslanecké sněmovny. Poslanci přitom do rad nevolí nezávislé odborníky, ale různé své kumpány, kteří budou oddaně hájit jejich zájmy,“ vysvětluje Jakub Bachtík z Inventury demokracie. Jako příklad uvádí nedávnou kauzu Radia Wave. Členové Rady Českého rozhlasu, neschopní přeložit z angličtiny písňový text, obvinili rádio z propagace fašismu. V následné diskusi se pak radní pustili i do samotných posluchačů rádia a příznivců alternativní kultury.

Koncert se snaží na celý problém upozornit, aby mezi aktuálně prožívanými tématy nezapadl. „Chceme, aby se změnil způsob volby radních. K tomu, aby volba probíhala alespoň trochu demokratičtěji, by pomohlo například nenechávat výběr kandidátů jen na poslancích,“ dodává Silvie Mitlenerová z Inventury demokracie.

Nejsme budoucnost tohoto národa, Praha – Václavské náměstí, 28. 4. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Za-nezavisle-medialni-rady-zahraji-Tata-Bojs-i-The-Prostitutes~23~duben~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.