muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyWinter Assault přiveze do Česka i na Slovensko Satyricon

2.12.2009 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Satyricon

Satyricon

Letní festival Brutal Assault oslaví své 15. narozeniny sice až příští rok, ale první zahřívací párty proběhne již v polovině prosince, kdy se uskuteční dvě „zahřívací“ klubové akce s názvem Winter Assault. Metaloví fanoušci se dočkají 11. prosince v domě kultury ve Spišské nové vsi na Slovensku a 12. prosince v prostoru abaton v Praze.

„Poslední dva roky jsme v rámci Winter Assault Tour křižovali po českých a slovenských městech s britskou legendou Napalm Death a proto je nyní ten správný čas změnit žánrové zaměření zimního ‚Assaultu‘,“ vysvětlují organizátoři, jenž tentokrát jako hlavní tahouny zabookovali norské Satyricon, kteří si po aktuálním turné chtějí na čas dát koncertní přestávku.

Satyricon v 90. letech letech povstali z norského blackmetalového undergroundu a vyrazili na cestu, během níž se vypracovali v jednu z nejznámějších formací svého žánru . Za vrchol jejich klasického blackmetalového období je považována deska Nemesis Divina. Poté dokázali překvapit příklonem k temnému a chladnému industriálnímu zvuku, kdy se skutečně extravagantní album Rebel Extravaganza stalo na konci 90. let zároveň jedním z prvních pilířů nově se rodící post-blackové vlny. Nebyli by to ale Satyricon, aby nepřišlo překvapení v podobě dalšího stylového úkroku: na dalších albech propojili jednoduchost, přímočarost a šlapavost špinavého rocku s temnotou a extrémem black metalu.

Winter Assault ale nabídne i další zahraniční kapely. Patřit k nim budou kontroverzní Shining ze Švédska, s nimiž bývá spojován přídomek „suicidal black metal“, němečtí melodičtí black-metalisté Dark Fortress a jejich žánrově spříznění kolegové z norské kapely Posthum.

V Praze se navíc představí tři kapely, které jedou společné turné: nestoři švédské deathmetalové scény Entombed, američtí hardcoroví veteráni Merauder a holandští death/thrasheři Devioue.

Pátek 11.12.2009: Spišská Nová Ves - DK Spišská Nová Ves
Sobota 12.12.2009: Praha – Abaton
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Winter-Assault-priveze-do-Ceska-i-na-Slovensko-Satyricon~02~prosinec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.