přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyV Plzni dnes startuje multikulturní festival Na ulici

18.8.2008 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Na ulici 2008

Na ulici 2008

V západočeské metropoli dnes začíná patnáctý ročník multikultuního festivalu Na ulici. Do 27. srpna se v jeho rámci uskuteční řada volně přístupných koncertů, pro které budou připraveny scény na náměstí, v ulicích, parcích, ale i hudebních klubech.

„Na náměstí Republiky se díky dokončené rekonstrukci vrací pódium na své původní místo. Nově přibyl A.C.W. Saloon, kde se budou konat hlavně folkové a country koncerty. Prostor Proluky, kde byla v loňském roce jedna z hudebních scén, se letos stane místem unikátní výstavy výtvarných děl pod širým nebem. Pouliční divadelní produkce se budou konat na různých místech centra a v katedrále sv. Bartoloměje zazní dva varhanní koncerty,“ uvádí mluvčí festivalu Daniela Vítová.

V letošním programu figurují mimo jiné jména jako AG Flek, COP, Emil Viklický, Irena Budweiserová, Jiří Stivín, KOA, Nezmaři, Vlasta Třešňák, Wabi Daněk, Štěpán Markovič, Marta Elefteriadu, Burana Orffchester, Country Sisters, Démophobia, Luboš Andršt Group nebo Ridina Ahmed. Celkem se Na ulici vystřídá přes 70 kapel, zpěváků a souborů, 10 divadel a připraveno bude i 9 filmových projekcí.

Novinkou letošního festivalu je prezentace projektu Barva na ulici. Jedná se o velkoformátová plátna patnácti autorů z Čech a tří výtvarníků z Weidenu, která budou vystavena v Proluce po celou dobu festivalu. Vernisáž se uskuteční dnes v 18 hodin za účasti autorů. Hudební program bude v režii skupiny Ivan Audes Trio.

Kompletní program hudební části festivalu naleznete v profilu akce.

Na ulici, Plzeň – různá místa, 18. – 27. 8. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/V-Plzni-dnes-startuje-multikulturni-festival-Na-ulici~18~srpen~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.