muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyV Náměšti nad Oslavou v sobotu vypuknou týdenní Folkové prázdniny

22.7.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Muzsikás

Muzsikás

foto: Tomas Opitz, myspace.com/muzsikas

Jubilejní pětadvacátý ročník festivalu Folkové prázdniny vypukne tuto sobotu v Náměšti nad Oslavou. Přehlídka, která ve své dramaturgii dává prostor domácímu i zahraničnímu folku, folklóru a world music, potrvá i tentokrát osm dnů a obsadí historické centrum města v čele se zámeckým parkem.

Zahajovací i závěrečný večer bude patřit tradičnímu hostu Folkových Prázdnin, Jiřímu Pavlicovi a souboru Hradišťan. Na úvod vystoupí s novým hudebně-tanečním představením Třikrát je člověk, na závěr pak s jihoafrickým hudebníkem Dizu Plaatjiesem, s nímž v roce 2001 natočili album Mys Dobré naděje.

Ze zahraničních hostů festival v průběhu zbývajících šesti večerů festival přinese kromě jiných třeba maďarské folklórní hvězdy Muzsikás, jejich polské protějšky Muzykanci, kolumbijskou flamenco-jazzovou kapelu Cimarrón, španělskou zpěvačku, dudačku a ochránkyni galicijských tradic Mercedes Peón, ale také americkou “bluesovou dechovku” Hazmat Modine, folkovou kapelu Gráda, ve které se setkávají hudebníci z Irska a Nového Zélandu, nebo melancholický folk-rockový projekt Songs from Utopia švýcarské písničkářky Rebeccy Zarkava.

Z České scény se pak v Náměšti vystřídá třeba znovuzrozená kapela Vltava, Jablkoň s hostujícím Jiřím Konvrzkem, písničkáři Karel Plíhal, Žofie Kabelková, Václav Koubek spolu s bubeníkem Pavlem Fajtem, dvojice Docuku nebo zpěvačka Lenka Dusilová s pianistkou Beatou Hlavenkovou.

Celofestivalové permanentky i vstupenky na jednotlivé dny jsou k dostání v síti Ticketstream a lokálních předprodejích.

Folkové prázdniny, Náměšť nad Oslavou, 24. - 31. 7. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/V-Namesti-nad-Oslavou-v-sobotu-vypuknou-tydenni-Folkove-prazdniny~22~cervenec~2010/

Komentáře

celkový počet: 1

Jiří Nedavaška  Ach jo....

     
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.