muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyV Budapešti startuje Sziget, zahrají na něm Iron Maiden, R.E.M. i české kapely

12.8.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Iron Maiden

Iron Maiden

foto: EMI

V maďarském hlavním městě dnes začíná šestnáctý ročník největšího středoevropského festivalu. Sziget, který potrvá do neděle 17. srpna, během sedmi dnů nabídne přes dvě stovky interpretů na zhruba šedesáti scénách.

Navzdory tomu, že je letos festival o několik dnů zkrácen, nabízejí pořadatelé pestrý výběr hudebních veličin i aktuálních jmen světové scény. Hned dnes na ostrově Óbudai zahrají jedny z hlavních hvězd, britští heavy-metalisté Iron Maiden. V dalších dnech je potom budou následovat namátkou R.E.M., Alanis Morissette, Kaiser Chiefs, Jamiroquai, Sex Pistols, Serj Tankian, The Killers, Die Ärzte, Babyshambles, Ky-Mani Marley nebo Transglobal Underground s hostující zpěvačkou a zároveň svou bývalou členkou Natachou Atlas.

Své zástupce na festivalu budou mít i letos Češi: ve čtvrtek zde zahrají Sunshine, kteří na scéně A83 předskočí německým Modeselektor, v pátek DJka Lucca, v sobotu kapela Terne Čhave a v neděli My Dog´s Bone. Ze Slovenska pak na Sziget zavítají třeba Modré hory (středa) nebo Chiki Liki Tu-A (neděle).

Bližší informace o vstupenkách a možnostech ubytování naleznete na stránkách festivalu, které jsou k dispozici mimo jiné i ve slovenštině.

Sziget, Budapest (HU) – Óbudai Island, 12. – 18. 08. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/V-Budapesti-startuje-Sziget-zahraji-na-nem-Iron-Maiden-REM-i-ceske-kapely~12~srpen~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.