muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyTřetí ročník European Festival Awards představuje nová pravidla a spouští hlasování

25.10.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

European Festival Awards 2011

European Festival Awards 2011

Už potřetí vyhlašuje evropská festivalová asociace Yourope anketu European Festival Awards. Včera bylo spuštěno hlasování, ve kterém mohou fanoušci z členských a dalších přihlášených festivalů vybírat své favority. Hlasování, které je letos pouze jednokolové, je otevřeno do 6. prosince.

Oproti předchozím ročníkům bylo letos zavedeno nové pravidlo, podle kterého nemůže v příslušné kategorii vyhrát vítěz předchozího ročníku. Jasné tak už teď je, že například cenu za nejlepší velký festival nezíská dvojnásobně vítězný polský Open’er, za středně velký irský Electric Picnic, za malý polská Nowa Muzyka (byť je přihlášena a v širší nabídce figuruje) a za nejlepší line-up irský Oxegen.


Čistě v rukou festivalových fanoušků je vybrat nejoblíbenější velký, středně velký, malý, nový a indoorový festival. Zde je mezi středně velkými akcemi možné hlasovat také pro český Rock for People nebo slovenskou Pohodu.

Na základě porotou vybraných nominací mohou rozhodovat také v kategoriích headliner, festivalový objev a festivalová hymna a line-up roku. V poslední zmíněné kategorii nominačním sítem prošly britské festivaly Bestival, Glastonbury a T in the Park, španělské festivaly Benicassim a Primavera Sound, norský Oya Festivalen, belgický Rock Werchter, dánský Roskilde, ale také hned několik festivalů konajících se v našich sousedních zemích. Za Německo je to dvojka Hurricane/Southside, Melt! a Rock am Ring a za Polsko Open’er a - nejmladší a nejmenší - Off.

Ryze na odbornících z branže je pak rozhodování o promotérovi roku, ceně za celoživotní přínos a ekologickém ocenění Green ‘N’ Clean, samostatnou kapitolou je nejoblíbenější festival mezi účinkujícími.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Treti-rocnik-European-Festival-Awards-predstavuje-nova-pravidla-a-spousti-hlasovani~25~rijen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.