muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalySziget s Faith No More, Prodigy, Fatboy Slimem a stovkami dalších je na spadnutí

16.7.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Sziget Festival 2009

Sziget Festival 2009

Počtem účinkujících, návštěvníků i délkou svého trvání je maďarský festival Sziget největším středoevropským festivalem. Jeho letošní ročník se nezadržitelně blíží a programová soupiska se proto dočkala finální podoby. Jaký tedy letos bude pět dnů trvající festival, který na ostrově Óbudai v maďarské Budapešti vypukne 12. srpna?

Na hlavní scéně se každodenně vystřídá pětice interpretů, přičemž hned v úvodní den si na své přijdou fanoušci populární britské zpěvačky Lily Allen, stejně jako kytarových Snow Patrol, dream-popových Nouvelle Vague z Francie, nebo u nás masivně populárních elektronických I Am X a ska-punkových Ska-P. A lákadla dalších dnů? Rozličné tváře elektronické hudby představí Fatboy Slim, The Prodigy, Pendulum, ale i The Ting Tings, z kytarového ranku se zase předvedou Placebo, Manic Street Preachers, Bloc Party, Editors, nebo třeba legendární psychadeličtí rockeři Primal Scream. Závěrečnému dni budou dominovat americké hvězdy: v loňském roce se navrátivší The Offsping a hlavně letos znovuobnovení a ve výborné formě se držící Faith No More.

Samostatnou scénu bude opět mít world music – dlužno podotknout, že v širokém slova smyslu. A výběr je opravdu špičkový: představí se na ní alžírský rodák - přezdívaný jako „král afropopu“ - Khaled (minimálně jeho hit Aicha zná snad každý), s tradiční kubánskou muzikou přijedou Orquesta Buena Vista Social Club, z Mali dorazí manželsko-hudební dvojice Amadou & Mariam, jejíž poslední desku spoluprodukoval Damon Albarn z Blur, z Ameriky stálice alternativního county Calexico, z Británie Oi Va Voi, kteří kombinují klezmer s elektronickou hudbou, a z Francie před nedávnem debutují Speed Caravan, hrající afropopové coververze známých hitů.
Perličkou navrch bude dvojice hudebních spojení: američtí country-rockeři Woven Hand odehrají společný koncert s maďarskou folklórní skupinou Muzsikás a balkánská dechovka Boban i Marko Marković Orkestar se v programu Brotherhood of Brass představí společně s klezmerovým souborem Frank London's Klezmer Brass Allstars.

Sepsat všech bezmála 400 hudebních a další fůru nehudebních účinkujících se pokoušet nebudeme, z dalších scén proto jmenujeme jen několik hlavních bodů: namátkou dorazí třeba britský trip-hopový mág Tricky, německá indie-tronická špička The Notwist, stoupající britská kytarovka White Lies, metalové kapely v čele s Life of Egony nebo Satyricon, elektronická dua Coldcut a The Crystal Method, ale i DJská plejáda v popředí se jmény jako Paul Oakenfold, Armin van Buuren, Eric Prydz a Grooverider.

Festivalové permanentky se dají pořídit za € 156 bez campingu nebo za € 188 s campingem, jednodenní lístky pak stojí „symbolických“ € 42. Informace o možnostech předprodeje naleznete na stránkách festivalu.

Sziget Festival, Budapest (HU) – Óbudai Island, 12. – 17. 08. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Sziget-s-Faith-No-More-Prodigy-Fatboy-Slimem-a-stovkami-dalsich-je-na-spadnuti~16~cervenec~2009/

Komentáře

celkový počet: 1

honza.  prodam vstupenku na sziget 2009

     
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.