muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalySziget hlásí Pulp, Interpol a Chemical Brothers; pozadu nejsou ani Volt a Balaton Sound

7.3.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Sziget 2010

Sziget 2010

foto: Sziget/Vermes Kata

Začátkem roku se hodně mluvilo o sporech mezi pořadateli festivalu Sziget a radnicí v Budapešti, která pod vedením nového primátora požadovala astronomickou částku za pronájem místa, kde se festival po léta koná. Dobrou zprávou je, že nakonec došlo k dohodě, a tak mohou organizátoři začít postupně odhalovat kapely, které mezi 10. a 15. srpnem zahrají na ostrově Óbudai.

Sziget je dalším festivalem, který nemine comebackové turné britpopových legend Pulp. Dalšími headlinery hlavní scény budou post-punkeři Interpol a elektroničtí The Chemical Brothers, podpořeni indie-rockovými The National, punk-rockery Rise Against, gipy-punkovými Gogol Bordello, folk-punkovými Flogging Molly nebo rapperem Dizee Rascalem.

Silné složení se dá čekat i od metalové scény, pro kterou jsou už nyní potvrzeni Judas Priest, Motörhead a Sonata Arctica.
Samostatnou stage bude na Szigetu jako tradičně mít i world music, kterou zde budou reprezentovat třeba Goran Bregovic, Gotan Project, Bassekou Kouyaté, AfroCubism, Kasse Mady Diabaté, Djelimady Tounkara nebo Eliades Ochoa.
Dále vystoupí namátkou Hurts, Marina & the Diamonds, Skunk Anansie, Crystal Castles, Hadouken!, Bloody Beetroots Death Crew 77 a celá řada dalších.

Zároveň byla ohlášena první jména pro dceřiné festivaly Volt a Balaton Sound, které Szigetu budou předcházet začátkem letních prázdnin.
Volt proběhne od 29. června do 2. července v Sopronu a představí se na něm třeba 30 Seconds to Mars, Moby, Pendulum, House of Pain, Primus, Crookers nebo DJové Paul Kalkbrenner a Joris Voorn.
Převážně elektronický Balaton Sound naváže o týden později a do města jménem Zamárdi přiveze Portishead, Thievery Corporation, The Orb, Underworld, Magnetic Man nebo DJe jako Tiësto, Armin Van Buuren, John Digweed, Gui Boratto, Ricardo Villalobos, Axwell či Luciano.

Vstupenky na Sziget stojí € 140 bez kempingu, případně € 170 s kempingem, na Volt potom € 74 a na Balaton Sound € 111. Zmíněné ceny platí do konce dubna, poté se budou zvyšovat. Informace o možnostech předprodeje najdete na stránkách jednotlivých festivalů.

Volt Festival, Sopron (HU), 29. 6. - 2. 7. 11
Heineken Balaton Sound, Zamardi (HU), 7. - 10. 7. 11
Sziget, Budapest (HU) - Óbudai, 10. – 15. 8. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Sziget-hlasi-Pulp-Interpol-a-Chemical-Brothers-pozadu-nejsou-ani-Volt-a-Balaton-Sound~07~brezen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.