muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalySziget: 30 Seconds to Mars, Buena Vista Social Club i čeští Čankišou

15.4.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

30 Seconds to Mars

30 Seconds to Mars

Po jménech jako Muse, Iron Maiden, Kasabian, Faithless nebo Billy Talent se maďarský festival Sziget vytasil s další várkou účinkujících. Silné zastoupení má mezi nimi world music, nechybí ale ani rock nebo elektronika.

Právě ve world music bude mít na Szigetu své zastoupení i Česko, a to díky brněnské kapele Čankišou. Hudbu nejrůznějších koutů světa představí i plejáda dalších v čele s kubánským uskupením Orquestra Buena Vista Social Club, britskými Oi Va Voi, kteří kombinují klezmer s elektronickou hudbou, původem nigerijským bubeníkem a jedním z průkopníků afrobeatu Tony Allenem, mexickými ska-rockery Los de Abajo, německým Bucovina Club Orkestarem, křížícím taneční hudbu s vlivy balkánské dechovky, nebo španělskou zpěvačkou Amparo Sánchez.

Jiným šálkem pak bude třeba vystoupení kalifornských emo-rockerů 30 Seconds to Mars, kteří se zařadí mezi headlinery celého festivalu. Zahraje ale taky americká experimentálně-popová kapela Yeasayer, britský electro-popový producent a muzikant Calvin Harris, dvojice Simian Mobile Disco, písničkář Charlie Winston, americké metalové kapely Fear Factory a Kamelot nebo extravagantní německá zpěvačka Nina Hagen.

Připomeňme, že letošní ročník Szigetu se na ostrově Obudai v maďarské metropoli Budapešti bude odehrávat od 11. do 16. srpna. Vstupenky stojí do konce dubna € 140 bez kempingu, případně € 170 s kempingem.

Sziget, Budapest (HU) - Óbudai Island, 11. – 16. 8. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Sziget-30-Seconds-to-Mars-Buena-Vista-Social-Club-i-cesti-Cankisou~15~duben~2010/

Komentáře

celkový počet: 2

mia  akože...
Láďa  Re: akože...

     
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.