muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalySezóna majálesů přichází, republikou budou brázdit Skyline, Vypsaná fixa i Divokej Bill

22.4.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Skyline

Skyline

foto: Jana Kusalová/skylineweb.cz

Ačkoliv si tak dnes říká leckterá lokální bigbítová tancovačka, majálesy, chcete-li studentské oslavy příchodu jara, bývaly spjaty především s univerzitními městy. Na přelomu dubna a května jich je napříč republikou rozeseta opět celá řada a my se proto z nabídky pokoušíme vybrat alespoň největší z nich a takové, které nabízí zajímavý hudební program.

Už o tomto víkendu se bude majáles konat v Plzni. Na Náměstí Republiky v centu města v pátek zahrají kapely jako Fast Food Orchestra, Afrodisiak, Le Pneumatiq nebo Rybičky 48, hlavní program pak vypukne den poté v amfiteátru Lochotín. Tam zahrají namátkou Skyline, Horkýže slíže, Divokej Bill, Vypsaná fixa, Sto zvířat anebo místní kapely Tleskač a Mandrage.

Další akce se uskuteční v příštím týdnu. Nejprve to bude 29. dubna Majáles Ostravské univerzity v areálu Slezskoostravského hradu, na kterém vystoupí třeba Skyline, Prague Ska Conspiracy, Clou nebo the.switch.
O den později proběhne majáles v pražské Stromovce, který uvítá skupiny Divokej Bill, Vypsaná fixa, Skyline, Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Tleskač, G-Point Hunters, The Prositutes nebo hip-hopovou dvojici Orion a James Cole, a 1. května dojde na hlavní program znojemského majálesu na místním hradě se Support Lesbiens v premiéře s novým bubeníkem, Airfare či Fake Tapes.

V průběhu prvního květnového týdne naváží majálesy v dalších univerzitních městech. Skromnější opavský představí 4. května v městských sadech Mig 21, Bow wave nebo HC3, olomoucký 6. května na dostihovém závodišti Lazce Mig 21, Airfare a Bow Wave a královéhradecký ve stejný den v Šimkových sadech kapely Tata Bojs, Divokej Bill, Vypsaná fixa, Skyline, Tleskač a Ready Kirken.

Dva dny hudbě zasvětí majáles v Českých Budějovicích – nejprve 6. května na Piaristické náměstí zahrají Midi Lidi, Sunflower Caravan nebo Xavier Baumaxa a v místních klubech WWW, OTK či Děti deště, hlavní program na Sokolském ostrově pak o den později nabídne Tata Bojs, Navigators, The Prostitutes nebo Obří broskev.
A konečně si na své 7. května přijdou i v Brně, kde na tamním Velodromu vystoupí Monkey Business, Divokej Bill, Mig 21, Vypsaná fixa, Skyline, Polemic nebo Please the Trees.

Hudební program majálesů:

24-25/05 Plzeň
29/4 Ostrava
30/4 Praha
01/5 Znojmo
04/5 Opava
06/5 Hradec Králové
06/5 Olomouc
06-07/5 České Budějovice
07/5 Brno
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Sezona-majalesu-prichazi-republikou-budou-brazdit-Skyline-Vypsana-fixa-i-Divokej-Bill~22~duben~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.