přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalySesterské festivaly Rock Im Park a Rock Am Ring se blíží

4.5.2007 | Autor: Míša Formanová | sekce: festivaloviny

Rock am Ring & Rock im Park 2007

Rock am Ring & Rock im Park 2007

V České republice se letní rockové festivaly těší velké oblibě. Na ty známější z nich se podaří přilákat i nějakou opravdovou zahraniční hvězdu. Postupem času se jich k nám daří zvát stále víc, přesto se naše „fesťáky“ zatím co do počtu světových jmen nedají srovnávat se zavedenými akcemi na západ od našich hranic.

První červnový víkend čeká hudební fanoušky v sousedním Německu hned dvojice sesterských festivalů - Rock Im Park v Norimberku a Rock Am Ring na Nürburgringu.

I letos se dramaturgové zaměřili především na umělce, kteří se v současnosti prosazují nejvíce.
Pokud se na tyto megafestivaly vydáte, můžete se těšit na znovuvzkříšené Smashing Pumpkins , hardcorové Korn , nebo u nás velmi oblíbené Linkin Park a My Chemical Romance . Přestože se jedná o rockové festivaly, pořadatelé se nebáli pozvat třeba i drzou neosoulovou Amy Winehouse z Velké Británie, která se mezi rockery „proslavila“ větou: „Bono by měl už držet hubu!“

O hudební nářez se jistě postarají také zvučná jména jako Arctic Monkeys, Evanescence, The Hives, Kaiser Chiefs, Papa Roach, Scissor Sisters, Good Charlotte 30 Seconds To Mars, stálice jako Mando Diao, Machine Head nebo Travis, a nebudou chybět ani německé kapely, které se ve své domovině těší velké oblibě - Die Ärzte a Wir sind Helden.

Rock Im Park, Nürnberg (DE) - Zeppelinfeld, 1. - 3. 6. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz

Rock Am Ring, Eifel (DE) - Nürgurgring, 1. - 3. 6. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Sesterske-festivaly-Rock-Im-Park-Rock-Am-Ring-se-blizi~04~kveten~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.