muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalySázavafest se stěhuje do Benešova; potvrzeni jsou Nouvelle Vague, Kosheen a Belleruhe

10.12.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Nouvelle Vague

Nouvelle Vague

Co bylo před nedávnem naznačeno, stává se skutečností. Festival Sázavafest se po čtyřech letech v Kácově opět stěhuje. Řeka Sázava už sice nebude obléhat jeho areál, zato se návštěvníci mohou spolehnout na dobrou dostupnost a infrastrukturu, která v dosavadním dějišti chyběla. Jeho novým domovem se totiž stane Benešov.

Pořadatel festivalu Pavel Kloupar ke změně  uvádí: „Hlavním důvodem přesunu je bezpečnost návštěvníků. Po zkušenostech z loňska, kdy při povodních řeka Sázava přímo ohrožovala arál festivalu v Kácově, nechceme riskovat bezpečnost návštěvníků. I přes nemalé investice do teréních úprav, které byly v uplynulých letech realizovány, stále hrozí nekontrolovatelné zavodnění areálu, které je pro festival příliš riskantní.“

Odkryty jsou zároveň první účinkující včetně tří ze zahraničí. Do Benešova přijedou zahrát francouzští Nouvelle Vague, kteří si popularitu získali díky coververzím novovlnných hitů upravených do stylu bossa nova a kteří za sebou mají několik vyprodaných koncertů v pražských klubech, britské electro-popové stálice zdejších pódií Kosheen a jejich krajané z kapely Belleruche, kteří fúzují soul, hip-hop a jazz.

Z domácích je pak ohlášena účast J.A.R., Monkey Business, Nightwork, Charlie Straight, Tomáše Kluse, Mandrage a Wohnout.

Připomeňme, že vstupenky v limitované dvoutisícové sérii jsou ke koupi za zvýhodněnou cenu 650 Kč včetně poplatků. Předprodej zajišťují sítě Ticketpro a Eventim.

Sázavafest, Benešov - festivalový areál, 4. – 7. 8. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Sazavafest-se-stehuje-do-Benesova-potvrzeni-jsou-Nouvelle-Vague-Kosheen-a-Belleruhe~10~prosinec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.