muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalySázavafest chystá vzpomínkový jam za zesnulého Pavla Grohmana z Chinaski

29.7.2008 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Pavel Grohman

Pavel Grohman

foto: Universal

Zpráva o úmrtí Pavla Grohmana z kapely Chinaski otřásla koncem minulého týdne českým hudebním světem. Jedna z nejúspěšnějších současných českých kapel měla vystoupit v pátek 1. srpna na Sázavafestu v Kácově. V reakci na tragickou událost se rozhodli pořadatelé tohoto festivalu, za tichého souhlasu kapely a manažerky Hany Petřinové, uspořádat vzpomínkový jam, ve kterém vzdají hold spoluzakladateli skupiny Chinaski přední čeští hudebníci.

Psali jsme

Tragická dopravní nehoda se stala osudnou bubeníku a zakládajícímu členu skupiny Chinaski Pavlu Grohmanovi. Osmatřicetiletý Grohman, jedoucí na motocyklu, se střetl s osobním automobilem.

celý článek

„Když jsme se vzpamatovali z prvotního šoku, který v nás tato tragická událost vyvolala, zavrhli jsme okamžitě variantu nahradit Chinaski v programu jinou kapelou. Nepřiklonili jsme se ani k variantě hodiny ticha, osobně zastávám názor, že muzikanta nejlépe uctíme muzikou,“ říká za pořadatele festivalu Martin Řehoř.

Složen byl písničkový blok, ve kterém Pavlovi Grohmanovi vzdají poctu Anna K., Matěj Ruppert a Roman Holý z Monkey Business, Ivan Hlas, Tomáš Hájíček z Krucipüsku, Honza Kalina a Jana Jelínková ze skupiny Sto zvířat, Czenda z Post-It a Jana Lota, které doprovodí kapela složená z muzikantů z Temperamenta, Sta zvířat, Sly Rabbits, Post-It a Krucipüsku.

Blok bude uvádět Zdeněk Suchý: „Samozřejmě jsem přijal nabídku moderovat tento speciální set, který by neměl být patetickou show po americkém vzoru, ale spíše vzpomínkou na skvělého muzikanta.“

Za kapelu Chinaski se k tomuto vzpomínkovému jamu vyjádřila manažerka Hanka Petřinová: „Jsme rádi, že podobná akce proběhne; v tuto chvíli nechci předbíhat událostem a předjímat, zda se někdo z kapely na O2 Sázavafestu objeví osobně.“

Další změny v programu Sázavafestu

Na festivalu ze zdravotních důvodů nevystoupí skupina Priessnitz. Náhradou bude americká gothic-rocková kapela The Crüxshadows, která za 16 let své existence vydala 7 alb a vystupovala mj. před The Cure, Björk, Placebo, Sisters of Mercy, Tool nebo Jesus & Mary Chain. Mezi jejich nejznámější singly patří Sophia a Birthday z desky DreamCypher z roku 2006, které útočily na vrchol americké singlové hitparády.

Sister Bliss z bude hrát na jedné ze dvou hlavních scén. „Náš festival vždy vyslyšel tužby svých příznivců, proto se snažíme vyhovět velkému zájmu lidí, kteří se chystají příští týden do Kácova,“ vysvětluje ředitel a dramaturg Sázavafestu Pavel Kloupar. Sobotní program festivalu se tím tedy lehce změní.

Připomeňme, že Sázavafest bude probíhat již 8. ročníkem, a to od čtvrtka 31. července do soboty 2. srpna na celkem šesti scénách.
Krom jiných se zde představí mladý dancehallový zpěvák Sean Kingston, písničkářka Joan Waser s projektem Joan as Police Woman, kapely Camouflage, The Young Gods, Transglobal Underground, ska legenda The Skatalites nebo DJ Roni Size.
Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro za 990 Kč, na místě potom za 1100 Kč.

Sázavafest, Kácov, 31. 7. – 3. 8. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Sazavafest-chysta-vzpominkovy-jam-za-zesnuleho-Pavla-Grohmana-z-Chinaski~29~cervenec~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.