muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyRoskilde 2012: Bruce Springsteen, Refused, Björk nebo The Cure

9.3.2012 | Autor: Petra Němečková | sekce: festivaloviny

Roskilde Festival 2011

Jeden z největších evropských festivalů, dánský Roskilde, již oznámil headlinery pro svůj 42. ročník, který se uskuteční od pátého do osmého července ve stejnojmenném městě nedaleko metropole Kodaně.

Mezi do dneška zveřejěnými headlinery figurují velká jména. The Cure a Björk jsou z těch, již letos budou k vidění na několika festivalových plakátech po celé Evropě (excentrická islandská diva vystoupí i na tuzemské půdě, konkrétně na Colours of Ostrava).

Zásadní je také vystoupení Refused, kteří se rozhodli to dát po čtrnácti letech zase dohromady na začátku letošního roku. Dále Dánsko navštíví legendární zpěvák Bruce Springsteen v doprovodu věrného E Street Bandu a na domácí půdě se po téměř dvou letech na pódia navrátí trojice Mew, jedna z nejoblíbenějších kapel v zemi i mimo ni.

Mezi dalšími jmény na dosavadním festivalovém line-upu jsou například Bon Iver, The Roots, roztančení Friendly Fires, Tune-Yards a na třicet dalších včetně poměrně vysokého počtu domacích účinkujících.

Vstupenky na Roskilde jsou k zakoupení na oficiálních stránkách festivalu. Cena zahrnující vstup na warm-up je 1 790 DKK (zhruba 6 000 Kč), k mání jsou také lístky na jednotlivé dny festivalu za 900 DKK (zhruba 3 000 Kč).

Roskilde Festival, Roslkilde (DK), 5. - 8. 7. 12 (warm-up 30. 6. - 4. 7. 12)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Roskilde-2012-Springsteen-Bruce-Refused-nebo-Bjork-The-Cure~09~brezen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.