muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyRock for People, Pohoda a Wilsonic v nominacích na European Festival Awards

2.12.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

The European Festival Awards 2009

The European Festival Awards 2009

Portál virtualfestivals.com, mapující dění okolo hudebních festivalů celého světa, a asociace Yourope, která sdružuje vybrané evropské festivaly, vyhlašují první ročník ankety The European Festival Awards. Navazují tak na zavedenou UK Festival Awards, která už od roku 2004 oceňuje festivaly ve Velké Británii.

Cílem The European Festival Awards je ocenit organizátory významných, progresivních či zajímavých festivalů v Evropě. Konečné výsledky budou odrážet jak hlasování samotných festivalových návštěvníků, tak i vybraných lidí z branže.

V širších nominacích kategorie nejlepší středně velký festival se v konkurenci téměř sedmdesáti dalších objevuje také český Rock for People a slovenská Pohoda. Slovensko má krom toho dva zástupce také mezi malými festivaly, a to bratislavský Wilsonic a košický Freesummer Festival.

V dalších dvou kategoriích na Česko ani Slovensko žádná nominace nepřipadá, z okolních zemí nicméně mají šanci polský Heineken Open’er, maďarský Sziget a německý Nature One v kategorii velkých festivalů a německá odnož festivalu Sonicsphere v kategorii nových festivalů.

V první fázi je možno hlasovat do 16. prosince. Na základě toho vzejdou užší nominace, z nichž se budou do konce roku roku volit celkoví vítězové, kteří budou vyhlášeni 13. ledna v rámci festivalu Eurosonic v Holandskku. Hlasující zároveň mohou vyhrát VIP vstupenky na vítězné festivaly.

Co je to Yourope?

Yourope je mezinárodní asociace sdružující vybrané evropské festivaly, které garantují stanovenou úroveň bezpečnosti návštěvníků i pracovníků, dbají o zajištění zdravotní služby a zasazují se o ekologii. Členství je tak pro festival symbolem prestiže. Dalšími cíly asociace jsou výměnné programy pro talentované kapely z jednotlivých zemí a výměna zkušeností organizátorů jednotlivých festivalů.

Žádný z českých festivalů v současnosti členem Yourope není. V okolních zemích jsou členy slovenské festivaly Pohoda a Wilsonic, rakouské festivaly Nova Rock a Frequency, polské festivaly Heineken Open’er a Coke Live Music Festival, dalších sedm je pak z Německa.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Rock-for-People-Pohoda-a-Wilsonic-v-nominacich-na-European-Festival-Awards~02~prosinec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.