muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyRakouští beatboxeři Bauchklang na pardubickém festivalu Ostrovy

9.6.2008 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Bauchklang

Bauchklang

Od středy 11. do soboty 14. června bude v centru Pardubic probíhat třetí ročník multikulturního festivalu Ostrovy/Islands. Ve svém programu nabídne divadelní představení, koncerty, taneční projekty, výtvarné instalace, ale také nejrůznější pouliční projekty.

Hlavní centrum festivalu bude situováno do Tyršových sadů, kde budou stát dvě divadelní šapitó a stan s festivalovým barem; kromě toho ale program přeroste také do okolních ulic.

Hudebnímu programu budou vévodit rakouští Bauchklang, kteří vystoupí v pátek večer. Při svém projevu nepoužívají nic jiného než lidský hlas a mikrofon a svůj styl tak označují jako „vocal groove“. V mnoha ohledech překračují hranice lidského hlasu, který používají jako univerzální nástroj. Ve svém projevu mísí prvky elektroniky, groove, drum ‘n bass, dub a reggae, ale dotýkají se i etna či taneční hudby.

Z dalších interpretů se na festivalu představí maďarští Agostones, jejichž záběr sahá od swingu přes balkánskou dechovku až po rock, jejich krajané Zuboly, v jejichž tvorbě se setkává hip-hop s maďarskou lidovou hudbou i jazz s drum´n´bassem, nebo domácí formace jako DVA, Cassete, Fekete Seretlek či nedávno se navrátivší Boo.

Ostrovy/Islands, Pardubice – Tyršovy sady a okolí, 11. – 14. 6. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Rakousti-beatboxeri-Bauchklang-na-pardubickem-festivalu-Ostrovy~09~cerven~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.