muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyRakouský Frequency festival: Muse, Billy Talent, La Roux i Portugal. The Man

11.3.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Frequency Festival 2010

Frequency Festival 2010

Frequency festival si letos ve srovnání s předchozími ročníky dal s ohlašováním kapel celkem na čas, pomineme-li už v prosinci potvrzené německé punk-rockery Die Toten Hosen. Dost už ale bylo čekání, bezmála třicítka účinkujících jubiletního desátého ročníku jednoho z největších rakouských festivalů, který bude probíhat od 19. do 21. srpna v St. Pöltenu, je odtajněna.

Headlinery budou britští Muse, kteří se na Frequency vrátí po čtyřech letech a představí svou loňskou novinkovou desku The Resistance. V rámci comebackového turné pak festival neminou britští Skunk Anansie se zpěvačkou Skin, americké punk-rockové legendy NOFX a Bad Religion nebo mladší generaci zastupující kanadští Billy Talent.

Chybět nebude ani La Roux se svým electro-popem nebo legendární britská ska kapela The Specials a z nezávislé scény potom třeba respektovaní psychadelici Portugal. The Man z amerického Portlandu, dále vloni debutující britští folk-rockeři Mumford & Sons, které jsme vám před časem představili v rubrice Seznamte se, jejich indie-popoví krajané Zoot Woman, kytarovka White Lies, švédští Shout Out Louds nebo irská písničkářka Wallis Bird.
Německou scénu pak zastoupí kapela Wir Sind Helden, dancehallový zpěvák Jan Delay, hip-hopoví veteráni Fettes Brot či folk-rockeři Get Well Soon.

Po skončení hlavního programu se dění – stejně jako tomu bylo v minulém roce - přesune do samostatného NightParku, kde se bude na několika scénách odehrávat noční halová party, na které se zahrají namátkou německý minimal-techno DJ Paul Kalkbrenner, britský houseový DJ John Digweed nebo hip-hopu se věnující producentské dvojice Major Lazer z Británie a Turntablerocker z Německa.

Aktuální cena vstupenek činí € 120, informace o možnostech předprodeje najdete na stránkách festivalu.

FM4 Frequency, St. Pölten (AT) – Green Park, 19. - 21. 8. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Rakousky-Frequency-festival-Muse-Billy-Talent-i-Portugal-The-Man~11~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.