muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPutovní festival České hrady.cz startuje už příští víkend; letos zavítá i na Moravu

29.6.2010 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Kryštof

Kryštof

Na hradě Točník na Berounsku bude o příštím víkendu zahájen další ročník putovního festivalu České hrady.cz. Během nadcházejících víkendů zavítá jako i v předchozí sezóně rovněž na Kunětickou horu, Švihov, Rožmberk a Bezděz. Ve druhé půlce prázdnin pak nově naváží Moravské hrady.cz, které se budou odehrávat na Bouzově, ve Veveří a v Hukvaldech. Jak pořadatelé podotýkají, projekt tak bude pokrývat celou republiku během celé festivalové sezóny.

Festival v rámci dvouměsíčního turné přivítá během osmi prázdninových víkendů odhadem celkem padesát tisíc návštěvníků, jimž organizátoři nabídnou hodinové koncerty předních tuzemských kapel a hudebních interpretů. V těsné blízkosti historických památek se na jednotlivých hradech vystřídají Kryštof, Monkey Business, Aneta Langerová, Bratři Ebenové, Vypsaná fixa, Wohnout, Support Lesbiens, Dan Bárta, Katarína Knechtová, Horkýže Slíže, Sto zvířat, Toxique, PSH, Tomáš Klus a Sunshine.

Páteční půldenní program se často odehraje přímo v areálech jednotlivých hradů. V rámci celodenních sobotních programů bude festival probíhat na dvou hudebních scénách, které vyrostou většinou v podhradí jednotlivých památek. Festivalový areál bude zahrnovat i třetí hudební scénu, dramaturgicky koncipovanou pro děti a jejich rodiče, jejíž program bude v režii Kašpárka v rohlíku.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream za 170 Kč na páteční program 350 Kč na sobotní program. Na místě budou lístky stát 200 a 400 Kč. V ceně vstupného je zahrnuta prohlídka jednotlivých hradů.

České hrady.cz:
09-10/07 Točník
16-17/07 Kunětická hora
23-24/07 Švihov
30-31/07 Rožmberk nad Vltavou
06-07/08 Bezděz

Moravské hrady.cz:
13-14/08 Bouzov
20-21/08 Veveří
27-28/08 Hukvaldy změna: Hradec nad Moravicí
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Putovni-festival-Ceske-hradycz-startuje-uz-pristi-vikend-letos-zavita-i-na-Moravu~29~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.