muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPulp, Madness, Battles, Pulled Apart by Horses a reunion Le Payaco na Pohodě

29.3.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Jarvis Cocker, Frequency 09

Jarvis Cocker, Frequency 09

foto: Filip Drábek

Přesně za sto dní vypukne v areálu trenčínského letiště festival Bažant Pohoda. Možná, že si pořadatelé toto kulaté číslo vzali jako pádný důvod k ohlášení dosud nejvýraznějších jmen letošního patnáctého ročníku.

Chybět na něm totiž nebude třeba britpopová kapela Pulp, která se po šestileté pauze vrací na koncertní pódia. „Pulp je späť a ich koncert bude určite patriť k vrcholom festivalového programu,“ uvádí ke kapele  organizátoři festivalu. „Nejde o reunion, my jsme se vlastně nikdy nerozpadli, jen jsme po vydání posledního alba jednoduše společně nekoncertovali,“ nechal se před časem slyšet frontman Jarvis Cocker, který v mezidobí stačil natočil dvě sólová alba.

Mezi výjimečné okamžiky se jistě zařadí i jedinečný koncert kapely Le Payaco, která ve své době patřila mezi špičku slovenské kytarové scény. Před necelými pěti lety se kapela rozpadla a její členové se od té doby věnují dalším projektů, z nichž nejznámějšími jsou Diego a Sounds Like This. „Le Payaco považujeme za nejlepší slovenskou alternativně-popovou kapelu v historii. Jejich písničky mají nezaměnitelný šarm a styl, jsme hrdí, že opět nazní na živo právě na našem festivalu,“ říká pořadatel Pohody Michal Kaščák.

Další legendou oživující program jsou britští ska-popoví veteráni Madness, kteří za pětatřicet let svého fungování vyprodukovali celou řadu hitů a i dnes se snaží držet krok s dobou a natáčí vřele přijímané nahrávky. Žánr ska budou reprezentovat ještě japonští  Tokyo Ska Paradise Orchestra nadto  ze „země vycházejícího slunce“ dorazí i DJ a turntablista Krush.

Za mladší generaci potom nelze nezmínit math-rockery Battles ze Spojených států, jenž se vyrovnali s odchodem svého frontmana a na červen chystají druhou desku nazvanou Gloss Drop,  nebo hardcoristy Pulled Apart by Horses a electro-postpunkové Esben and the Witch z Velké Británie.

Připomínáme, že Pohoda se uskuteční od 7. do 9. července a kromě výše zmiňovaných na ní vystoupí také už dříve oznámení Portishead, Lamb, Moby, M.I.A.,Beirut, Junip, Peter Björn & John, dEUS, Public Image Ltd., Simian Mobile Disco, Imogen Heap nebo Magnetic Man.

Bažant Pohoda 2011, Trenčín (SK) - Letisko, 7. 7. - 9. 7. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Pulp-Madness-Battles-Pulled-Apart-by-Horses-a-reunion-Le-Payaco-na-Pohode~29~brezen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.