muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPrvní hvězdy Sázavafestu: Sean Kingston a Sister Bliss z Faithless

10.3.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Sean Kingston

Sean Kingston

foto: Mark Mann/Sony BMG

Mladý jamajský reggae zpěvák Sean Kingston, Sister Bliss z Faithless, švýcarští The Young Gods nebo německá synthipopová kapela Camouflage – to je výběr z prvních potvrzených interpretů pro letošní ročník festivalu Sázavafest, který bude probíhat od 31. července do 3. srpna v Kácově.

V hudbě osmnáctiletého Seana Kingstona (profil zde) se mísí pop s hip-hopem, reggae, discem a R’n’B. Na Floridě žijící jamajský rodák na sebe loni upoutal pozornost svým eponymním debutem., ze kterého pochází mimo jiné i hit Beautiful Girls, který se dokázal propracovat na první příčku britské, americké i kanadské singlové hitparády. Kingston si hudbu skládá sám a podle některých tak dokonce definoval nový směr písničkaření propojeného s reggae a hip-hopem.

Sister Bliss je známá především coby klávesistka britské elektronické skupiny Faithless, se kterými byla v Česku naposledy k vidění na loňském dubnovém koncertu v Praze. Vedle toho ale občas vystupuje i se svými DJskými sety a právě tak tomu bude i na Sázavafestu, kde ji podpoří spolupracovnice Faithless, perkusionistka Sudha Kheterpal.

Švýcarští electro-rockoví experimentátoři The Young Gods a němečtí synthipopaři Camouflage zase přijedou představit průřez svými, přes dvě dekády trvajícími kariérami.
Z Británíe dorazí dámské electro-popové trio Client nebo reggae zpěvačka Yaz Alexander, z Mexika ska kapela Panteón Rococó a z Německa úspěšná klezmerová skupina Di Grine Kuzine.
Britský drum’n’bassový DJ Roni Size za doprovodu MC Dynamite a žánrově spřízněný japonský DJ Makoto s MC Deeizm pak budou lákat na taneční scénu v novém velkokapacitním stanu.

Z potvrzených domácích interpretů jmenujme namátkou skupiny Chinaski, Kryštof, Monkey Bussiness, Sto zvířat, Wohnout, Vypsaná fixa, Bratři Ebenové nebo Gipsy.cz, ze slovenských pak Mekyho Žbirku nebo kapely Peha, Polemic a Horkýže slíže.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro a jejich aktuální zvýhodněná cena činí 690 Kč.

Sázavafest, Kácov, 31. 7. – 3. 8. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Prvni-hvezdy-Sazavafestu-Sean-Kingston-a-Sister-Bliss-z-Faithless~10~brezen~2008/

Komentáře

celkový počet: 2

less  faith
Lada  Re: faith

     
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.