muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyProgram festivalu Respect posílí Mari Boine, Issa Bagayogo či Justin Adams

3.6.2009 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Mari Boine, Pohoda 2007

Mari Boine, Pohoda 2007

foto: Filip Drábek

Dvanáctý ročník world music festivalu Respect zahájil květnovým koncertem v pražské Akroopoli Brazilec Renato Borghetti, včera jeho program na stejném místě pokračoval vystoupením Nizozemců Zuco 103 a vše vyvrcholí o posledním červnovém víkendu dvoudenním programem pod širým nebem na ostrově Štvanice v centru metropole.

Už před nedávnem jsme vás informovali o účasti švýcarsko-francouzského hudebníka Erika Truffaze, který přijede se svým novým projektem Benarez, a souboru Kasai All Stars z Konga.

Ty během dvoudenního programu doplní britský kytarista a spoluhráč Roberta Planta Justin Adams ve společném vystoupení s malijským hudebníkem Juldehem Camarou, kteří společně tvoří hudbu na pomezí tradiční západoafrické muziky a blues-rocku, dále přední západoafrický hudební inovátor a jedna z nejradikálnějších osobností na poli pouštního blues Issa Bagaygo, jenž spojuje zvuk tradičních malijských nástrojů s elektronickými beaty, a také další osobnosti.
Výraznou mezi nimi jistě bude zpěvačka Mari Boine, která zastupuje národ Sámijů, žijících na území Norska, nebo loňskou cenou festivalu Womex oceněný maďarský soubor Muzsikas, který je už přes třicet let jedním z nejznámějších souborů hrajících maďarskou lidovou hudbu.
Svým způsobem za domácí umělce se dají považovat další účinkující: v Česku žijící iránský rodák Shahab Tolouie, který prezentuje spojení perské hudby a flamenca, a na Slovensku narozený romský zpěvák, akordeonista a klavírista Mário Bihári, jinak také bývalý člen skupiny KOA.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro za 500 Kč, na místě potom za 550 Kč. O 50 Kč levněji vyjdou vstupenky na jeden den.

Respect festival, Praha – Štvanice, 26. – 27. 6. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Program-festivalu-Respect-posili-Mari-Boine-Issa-Bagayogo-ci-Justin-Adams~03~cerven~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.