muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPrague City Festival bude dvoudenní; přiveze New Order, Lostprophets i Hadouken! | aktualizováno

30.1.2012 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Prague City Festival 2012

Velkou informační nálož si na dnešek připravili pořadatelé Prague City Festivalu. První zprávou je, že se akce nakonec rozšíří na dva dny a vedle 29. jím bude pražské Výstaviště žít ii 30. června, druhou je na deset jmen vystupujících včetně druhého hlavního headlinera.

Tím bude vedle Blink 182, jejichž vystoupení bylo na letošní ročník přeloženo z loňska, skupina New Order. Legendární novovlnná kapela, která na přelomu 70. a 80. let navázala na své předchůdce z Joy Division, nyní působí bez baskytaristy a klíčového člena Petera Hooka, jenž sestavu před pěti lety po neshodách se svými spoluhráči opustil. I tak ale jistě půjde o koncert, který bude stát za vidění.

Zástupy fanoušků však mají i další ohlášená jména. Na Prague City Festivalu vystoupí rovněž velšská post-hardcoreová kapela Lostprophets, američtí hard-rockeři Black Stone Cherry, po roce se sem vrátí britská nuraveová formace Hadouken!, nebude chybět ani bosenská reggae-rocková sestava Dubioza Kolektiv, svérázné bubenické trio Street Drum Corps nebo dva němečtí producenti pohrávající si s hudbou z různých koutů světa: Señor Coconut, jenž čerpá z latinskoamerické hudby, a Shantell, jehož doménou je pro změnu Balkán.

Kdo a kdy?

29. 6.
Blink-182, Lostprophets, Black Stone Cherry, Street Drum Corps, Clou, The Pooh
 
30. 6.
New Order, Hadouken!, Senor Coconut, Shantel & Bucovina, Dubioza Kolektiv, Cartonnage

Z domácích účinkujících jsou zatím potvrzeni Cartonnage, The Pooh a Clou.

„Pohodlí mimopražských návštěvníků jsme se rozhodli zvýšit zřízením stanového městečka a pro zábavu všech jsme se domluvili s pražským Výstavištěm na zpřístupnění horské dráhy a ruského kola exkluzivně pro návštěvníky festivalu. Další doprovodný program bude oznamován průběžně," uvádí v tiskové zprávě dodává pořadatel festivalu Borek Jiřík.

Permanentky jsou v prodeji v síti Ticketportal za 1295 Kč, případně za 1590 ke stání u pódia. Jednodenní lístky stojí 999, resp. 1299 Kč.

Prague City Festival, Praha - Výstaviště, 29. - 30. 6. 12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Prague-City-Festival-bude-dvoudenni-priveze-New-Order-Lostprophets-Hadouken-i-Amona-Tobina~30~leden~2012/

Komentáře

celkový počet: 4

Michal  Preklep
Láďa, Muzikus.cz  Re: Preklep
Filip  ..
Michal  Re: ..

     
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.