muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPozvání na 38th International Jazz Festival Praha v říjnu

18.10.2016 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Mike Parker's Trio Theory

Mezinárodní jazzový festival Praha je bezesporu nejstarším hudebním festivalem v České republice a patří i mezi nejstarší a nejznámější festivaly v Evropě. První ročník festivalu se uskutečnil již v roce 1964 pod názvem Mezinárodní jazzový festival Praha s podtitulem „festival splněných přání“. A skutečně se přání splnila. V Praze totiž vystoupily tehdejší hvězdy světového formátu v čele s Donaldem „Babym“ Douglasem, Ackerem Bilkem a kvartetem Krzystofa Komedy. Předzvěstí špičkového obsazení druhého ročníku festivalu o rok později byl březnový koncert nejslavnějšího představitele jazzu v tehdejším hudebním světě – Louise Armstronga.

Program letošního ročníku:

18. 10. 21:30 OLD TIMERS JAZZ BAND 320,-
Jedna z nejstarších českých dixielandových kapel.

Old Timers Jazz Band vznikl v roce 1968 a svým projevem stylově navazuje na hru  neworleánských veteránů a stejně jako oni hraje převážně improvizovaný jazz se silně emotivním nábojem a srdečností sobě vlastní. Za tuto dobu získal mnoho příznivců z řad milovníků tradičního jazzu po celé Evropě. Kromě prakticky všech festivalů v ČR vystupuje pravidelně na koncertech v jazzových klubech a festivalech po celé Evropě.

19. 10. 21:30 JAZZ EFTERRÄTT 350,-
Ať už máte rádi groove, jazz nebo latin, s touto kapelou vedle nešlápnete.

Zákusek se řekne švédsky Efterrätt. Energická kombinace jazzu, latiny i groovu - to je pražská skupina Jazz Effterrätt, která nadžánrově spojuje mnoho hudebních stylů a je pro ni typický ostrý kontrast funkově pulsující rytmiky, melodických linek a jazzových sól. Kapela představí též skladby ze svého nového CD.

20. 10. 21:30 MIKE PARKER´S TRIO THEORY /USA,PL/ 380,-
Mezinárodní trio s neotřelým zvukem představí své nové CD.

Nové CD představí mezinárodní Mike Parker’s Trio. Jeho inspirací je rockový a bluesový New York, ale i funk a klasičtější jazz. K Mikeovi, který bez nejmenší chyby hraje na basu, se přidá chicagský král rytmu Frank Parker na bicí. Band doplňuje jeden z největších mladých talentů z Polska Sławek Pezda na saxofon.

21. 10. 22:00 BARBORA SWINX BOYS 420,-
Svůdný swing jedné z nejkrásnějších českých hudebnic.

Barbora Řeháčková, kritiky přirovnávána k Elle Fitzgerald, má rytmus jednoduše v krvi. Mimo jiné byla vyhlášena nejkrásnější jazzovou divou České republiky a je oblíbenkyní bývalého prezidenta Václava Klause, známého milovníka jazzové hudby. Pokud chcete potěšit své oko i ucho, vsaďte na Barboru a její Swinx Boys.

22. 10. 22:00 FABRIZIO BOSSO QUARTET /IT/ 580,-
První český koncert nejlepšího italského trumpetisty a jednoho z nejlepších jazzmanů vůbec.

Přestože nedávno překročil čtyřicítku, je Fabrizio Bosso v rodné Itálii považován za nejlepšího jazzového trumpetistu. Spoluhráč Paola di Sabatina či Franca D’Andrei a jeden z nejplodnějších hráčů poslední dekády vždy překvapí svým vybroušeným stylem a italsko vášnivostí ve hře. Bossův první koncert v klubu Reduta jistě diváky okouzlí svou intimitou a blízkým kontaktem se skutečnou hvězdou.

23. 10. FABRIZIO BOSSO QUARTET /IT/
390,-/550,-
MĚSTSKÁ KNIHOVNA 19:00
Druhý koncert božsky hrajícího trumpetisty v Městské knihovně.

Turínský rodák má za sebou již skutečně skvostnou kariéru. Kromě nepřeberného množství cen, například za nejlepší jazzovou nahrávku či nejlepšího italského jazzmana, se může pochlubit spoluprací s Londýnským symfonickým orchestrem. Na druhý koncert ďábelsky charismatického trumpetisty ve velkém stylu se můžete těšit v prostorách Městské knihovny v Praze.

23. 10. 21:30 THE DIXIE HOT LICKS 350,-
Pociťte dixieland New Orleans takřka z pohodlí domova.

Když nemůže muzikant do New Orelans, musí New Orleans k muzikantovi. The Dixie Hot Licks je plzeňská dixielandová kapela s repertoárem těch nejlepších, nejveselejších i nejsmutnějších, nejrychlejších i nejpomalejších, nejinteligentnějších i nej(s)prostších, nejdurovějších i nejmollovějších, prostě nej! písní.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Pozvani-na-38th-International-Jazz-Festival-Praha-v-rijnu~18~rijen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.