muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPolský Off Festival s National, Spiritualized a Pains of Being Pure at Heart za necelý měsíc

12.7.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

The National

The National

foto: Sylvere H

Po relativně krátkou dobu své existence si polský Off Festival vybudoval status respektované akce, jejíž význam přesahuje hranice své země. A letos tento status potvrzuje více než důstojně. Do čtvrtého ročníku festivalu, který se odehraje v městečku Mysłowice poblíž Katowic a jehož program potěší mnohé příznivce alternativní hudby, zbývá jen pár týdnů.

Hlavní program se bude odehrávat 7. a 8. srpna v místním Słupna Parku na dvou otevřených a dvou krytých scénách. Mezi hlavními lákadly budou newyorské hvězdy nezávislé rockové scény The National, kteří s určitou pravděpodobností představí i několik novinek z připravované páté desky, a téměř dvěma dekádami prověření britští space-rockeři Spiritualized.

Opomenout nelze stoupající americkou shoegaze-popovou čtveřici The Pains of Being Pure at Heart a britskou electro-popovou trojici Micachu & The Shapes – dvě skupiny, které začátkem letošního roku vydaly opěvovaná debutní alba.


>> The Pains Of Being Pure At Heart - Everything With You (youtube.com)

Dojde ale také na noise-rockery Rolo Tomassi z Británie a Wooden Shjips z USA, Petera Brewise z britských Field Music se sólovým projektem The Week That Was, folk-rockové Frightened Rabbit, švédské freak-folkové duo Wildbirds & Peacedrums, americkou písničkáčku Marissu Nadler, indie-popového zpěváka Jeremy Jaye, stejně jako na elektronickou hudbu, kterou přiveze švédský minimal-techno producent Axel willner aka The Field či německý experimentálně-popový producetnt Ben Butler,

Stejně jako u nás...

Všechny jmenované doplní kapely a projekty, které budou jinak k vidění i u nás.
Americký písničkář a houslista Owen Pallet s projektem Final Fantasy, lo-fi popaři Crystal Stilts a Casiotone for the Painfully Alone, noise-rockeři HEALTH, folktroničtí Lucky Dragons, písničkář Karl Blau, novozélandští electro-popaři Disasteradio, kanadští HC-punkeři Fucked Up a electro-rockoví Handsome Furs zahrají taky na kutnohorském festivalu Creepy Teepee (4. – 9. 8.).
Američtí post-popaři The Thermals a noise-rockeři Crystal Antlers zase v pražském Klubu 007 Strahov (9.8., resp. 18. 8.).

Samozřejmě nebudou chybět ani zástupci domácí scény, mezi nimiž se objeví namátkou zpěvačky Maria Peszek a Gaba Kulka, legenda polské rockové muziky Lech Janerka, punk-rocková stálice Armia, kytarovky Cool Kids of Death a The Car is on Fire, nebo v 90. letech populární nu-jazzová kapela Miłość, která zde odehraje první comebackový koncert po deseti letech.

A něco navíc...

Komu by to bylo málo, může zavítat i na některý z doprovodných koncertů, které budou na řadě míst v Mysłowicích probíhat den před a den po hlavním programu.
Ve čtvrtek 6. srpna zahrají třeba britští nu-rarveoví These New Puritans nebo švédská písničkářka Sarah Assbring s projektem El Perro Del Mar.
V neděli 9. srpna potom celý program zakončí britské post-punkové legendy Wire, instrumentální Errors, islandský skladatel Ólafur Arnalds, americký zpěvák a muzikant Mark Kozelek – z minulosti známý jako frontman kapela Red House Painters a Sun Kil Moon -, písničkářka Jesy Fortino alias Tiny Vipers či dance-rockeři Mahjongg.

Vstupenky na hlavní program stojí v předprodeji 95 Zł. a na doprovodné koncerty 35 Zł. Distribuci zajišťují sítě Ticketportal, Ticketpro a Eventim; více informací naleznete na stránkách festivalu.

Off Festival, Mysłowice (PL) – Słupna Park, 6. – 9. 8. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Polsky-Off-Festival-s-National-Spiritualized-a-Pains-of-Being-Pure-at-Heart-za-necely-mesic~12~cervenec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.