muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPolsko: Regina Spektor, Klaxons a Tricky na Open´eru, Muse na Coke Live

25.3.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Regina Spektor

Regina Spektor

foto: Warner Music

Další série potvrzených kapel přichází z téměř přímořského festivalu Heineken Open’er, který proběhne o prvním červencovém víkendu na letišti v polské Gdyni. Kdo se tedy představí po boku Pearl Jam, Kasabian, Massive Attack, Pavement, Hot Chip nebo Mando Diao?

Ozdobou festivalu bude v Rusku narozená a ve Spojených státech žijící písničkářka a pianistka Regina Spektor. Bristolská trip-hopová kolébka bude mít vedle Massive Attack zastoupení i v podobě producenta a zpěváka Trickyho, dále nebude chybět jamajská rodačka Grace Jones, která na hudební scéně působí přes tři dekády, americký rockový kytarista a zpěvák Ben Harper s kapelou Relentless7, ale ani znovuzrozená rocková formace Skunk Anansie, která z Polska zamíří na královéhradecký festival Rock for People.

Turné ke svému druhému albu pak na Open’eru zahájí vůdci nu-raveové vlny Klaxons, jejichž účast před nedávnem oznámila i o týden později se konající trenčínská Pohoda. Z „mladších“ kapel se představí ještě newyorští indie-popaři Yeasayer, které jsme vám nedávno při příležitosti vydání jejich druhého alba představili v rubrice Seznamte se, nebo na podobné vlně se vezoucí Australané Empire of the Sun, jenž zaujali svým předloňským debutem Walking on a Dream.

Písně z chystané společné desky pak na živo předvede americký rapper Nas a jamajský reggae zpěvák Damian Marley, nejmladší ze synů Boba Marleyho. Ze zástupců reggae scény do Gdyně zavítá navíc i Američan Matisyahu, jenž na sebe poutá pozornost mimo jiné židovskými tématy svých textů.

Pozadu mimochodem nezůstávají ani bratrské festivaly Open’eru: po Selector festivalu, na němž o prvním červnovém víkendu vystoupí Faithless nebo Thievery Corporation, odhalil prvního headlinera také Coke Live Music Festival. Lákadlem jeho pátého ročníku, který se uskuteční 20. a 21. srpna v areálu bývalého letiště v Krakově, bude britská kapela Muse.

Vstupenky na Coke Live stojí 200 Zł (resp. 220 Zł s kempingem) a lístky na Open’er se dají pořídit za 350 Zł. (resp. 390 Zł. s kempingem). Informace o možnostech předprodeje najdete na stránkách jednotlivých festivalů.

Heineken Open'er, Gdynia (PL) – letiště Babie Doły, 1. – 4. 7. 10
Coke Live, Kraków (PL) – Muzeum Lotnictwa, 20. – 21. 8. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Polsko-Regina-Spektor-Klaxons-a-Tricky-na-Open-eru-Muse-na-Coke-Live-Festivalu~25~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.