muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPohoda přidává další kapely, dorazí i Beirut nebo FM Belfast

7.2.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Beirut, Praha, 15. 8. 10

Beirut, Praha, 15. 8. 10

foto: Radek Hruška

Po Portishead, Junip s José Gonzálezem, Public Image Ltd., Tony Allenovi nebo společném projektu balkánských dechovek Boban i Marko Markovic Orkestar a Fanfare Ciocarlia jsou odtajněna další zajímavá jména z programu letošního ročníku trenčínského festivalu Bažant Pohoda, který se uskuteční od 7. do 9. července na tamním letišti.

Pomyslným králem aktuální porce potvrzených interpretů je Američan Zach Condon alias Beirut, který mísí písničkářství s vlivy balkánské hudby, šansonu nebo klezmeru. V případě Slovenska není bez zajímavosti, že pro svůj debut Gulag Orkestar natočil píseň nazvanou Bratislava, pro níž – tak jako pro mnohé další – písničkáře inspirovaly jeho cesty po Evropě. Během letoška by snad mělo vyjít taky dlouho slibované třetí album.


Seznam účinkujících se dále rozrostl o dvojici zástupců severského electro-popu, jmenovitě kvarteto FM Belfast z Islandu a sesterské duo Le Corps Mince de Francoise z Finska, stejně jako o britské jazz-rockery Get the Blessing, americkou saxofonistku a zpěvačku Jessie Evans nebo polské klezmerové trio Kroke. Nově jsou ohlášeni rovněž další dva vyslanci české scény, a to Prago Union a Dan Bárta & Illustratosphere.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal a jejich cena činí do 14. března € 59.

Bažant Pohoda 2011, Trenčín (SK) - Letisko, 7. 7. - 9. 7. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Pohoda-pridava-dalsi-kapely-dorazi-i-Beirut-nebo-FM-Belfast~07~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.