muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPohoda pojedenácté už o tomto víkendu

17.7.2007 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

 fotogalerie

Pohoda 2007

Pohoda 2007

O tom, který festival je nejlepší, si rozhodněte sami. Že je ale Pohoda co do dramaturgie na česko-slovenském poli nejprogresivnější, to budete vyvracet velmi těžko. Festivalový štáb se na jedenáctý ročník multižánrového festivalu pilně připravuje a už od soboty na letišti ve slovenském Trenčíně staví první scény. Ostatně letošní Pohoda se uskuteční již tento pátek a sobotu.

Hlavními hvězdami letos budou francouzští elektronici Air, kteří představí své novinkové album Pocket Symphony, taneční klasici Basement Jaxx a také kytaroví The Hives ze Švédska.

Za zmínku ale rozhodně stojí i dívčí electro-clashové úderky Cansei de Ser Sexy z Brazílie a Client z Anglie, elektroniku zastoupí i nový instrumentální projekt skupiny Zero 7 nazvaný Ingrid Eto, Bajofondo Tango Club mísící jihoamerickou world music s elektronikou, DJ Shadow, Ed Rush & Optical či nizozemský DJ Junkie XL.
Silnou šou slibuje i hip-hopová legenda Wu-Tang Clan, retro-popové The Pipettes a kytarovka Mando Diao, oddych pak pro změnu představitelka tradičního sámijského zpěvu joiku Mari Boine (profil), Boban i Marko Markovic Orkestar, či zpěvačka Lou Rhodes, v minulosti známá ze skupiny Lamb.

Air

AirDomácí scénu bude zastupovat zpěvačka Jana Kirschner (rozhovor), skupiny Para, Živé kvety, Diego a již tradičně vystoupí i Marián Varga, letos společně s Moyzesovo kvartetem.
Multižánrovost festivalu dokládá i zařazení symfonického orchestru Opery Slovenského národního divadla nebo Jiřího Suchého se slovenskou skupinou Funny Fellows, kteří společně zahrají hity 30. let. „Bažant Pohoda bourá hranice – davy mladých lidí se baví na tom, co už jejich rodiče pomalu zapomněli,“ říkají pořadatelé.
Suchý ostatně zdaleka nebude jediným vyslancem z Česka; doplní jej třeba David Koller, Dan Bárta & Illustratosphere, Tata bojs, Gulo Čar, Sunshine, The Nihilists, Gipsy.cz, WWW, či instrumentální trio Sunflower Caravan.

Praktické informace pro návštěvníky

Více než dvojnásobná bude oproti loňsku kapacita bezplatného parkoviště, které bude otevřeno již ve čtvrtek okolo 16. hodiny.
Kdo nepřijede vlastním autem, bude moci využít kyvadlové autobusové dopravy od trenčínského nádraží, která bude stát již tradiční desetikorunu. V provozu bude od čtvrteční 17. hodiny a zpočátku bude jezdit ve zhruba dvacetiminutových intervalech. Ve špičkách by pak intervaly měly být patnáctiminutové, po půlnoci pak hodinové. V případě zájmu budou spoje posíleny.

Stejně jako loni vznikne zhruba 300 metrů od festivalového areálu luční klidová zóna a divadelní šapitó. Letos premiérově na festivalu vyroste i stylová restaurace s pestrou nabídkou jídel.

Vstupenky jsou k mání v předprodejní síti Ticketportal a to jak na Slovensku, tak i v Česku.

Časový program festivalu a odkazy na profily vybraných interpretů nazeznete zde.

Bažant Pohoda, Trenčín (SK) – letiště, 20. – 21. 7. 07
Profil festivalu na Muzikus.cz


Fotogalerie účinkujících:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Pohoda-pojedenacte-uz-o-tomto-vikendu~17~cervenec~2007/

Komentáře

celkový počet: 2

tom  cigarety
filip, muzikus.cz  Re: cigarety

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.