muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPestré United Islands už příští týden: N.O.H.A, Orka, Yellow Umbrella i RoySeven

10.6.2009 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Orka

Orka

Pestrý hudební program slibuje letošní ročník festivalu Untied Islands of Prague, který bude probíhat příští týden v centru Prahy. Zahájí jej čtvrteční klubová noc, kdy se v patnácti klubech představí řada kapel reprezentující mnohé hudební žánry, a vyvrcholí v pátek a sobotu programem na Střeleckém ostrově a v jeho okolí. A také tentokrát návštěvníkům nabídne vstup zdarma.

V rámci klubové noci se představí namátkou před nedávnem debutující elektronický projekt Mythematica a nu-jazzoví Alvik v klubu JazzDock, slovenské kytarovky Diego a Lavagance spolu s electro-popovými Noisecut v klubu Bunkr, trip-hopeři Veena a elektroničtí Sporto v Crossu, alternativně-hiphopoví WWW a Peťo Tázok ve Futuru nebo freak-folková dvojice DVA v Lucerna Music Baru.

K lákadlům pátečního programu, to už pod širým nebem, bude patřit vystoupení skupiny Orka z Faerských ostrovů, která hraje na nástroje vytvořené z předmětů, které na ostrovní pobřeží zanesl příliv, dále potom třeba oblíbené německé ska kapely Yellow Umbrella, německo švýcarských folk-rockerů Mad Manoush, mladého rakouského virtuóza na varhany Hammond Raphaela Wressniga, polského electro-jazzového projektu Baaba, nebo domácích Fast Food Orchestra a Midi Lidi.

Mezi tahouny sobotního programu bude patřit nadnárodní d’n’b-nujazzová skupina N.O.H.A., španělská flamenco-elektronická kapela Almasäla, maďarská world music kapela Mitsoura či vycházející irská kytarovka RoySeven.
Zahrají ale také domácí Please the Trees, The Prostitutes, Sunflower Caravan, Lanugo, z jiného soudku potom Pavel Bobek s Robertem Křesťanem a Druhou trávou, Michal Prokop & Framus Five nebo Ivan Hlas. Ze slovenska pak dorazí třeba Vrbovskí Víťazi.

United Islands of Prague, Praha – různá místa, 18. – 20. 6. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Pestre-United-Islands-uz-pristi-tyden-NOHA-Orka-Yellow-Umbrella-i-RoySeven~10~cerven~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.