muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPáté AkropolisMultimediale ve znamení návratu Modeselektor

4.2.2009 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Modeselektor

Modeselektor

Pátý ročník audio-vizuálního festivalu AkropolisMultimediale bude probíhat po dva poslední únorové večery v pražském Paláci Akropolis a nabídne to nejlepší z produkce britské A/V platformy Onedotzero a především pak proslulé německé experimentátory Modeselektor a jejich dvorní vizuální doprovod Pfadfinderei.

Úvodní večer bude patřit DVD projekci londýnské produkční skupiny Onedotzerom patřící k nejlepším světovým představitelům inovativní práce s pohyblivou grafikou. Pod svými ochrannými křídly má tvůrce videoklipů k skladbám Prodigy, The Knife nebo Bloc Party, svou šťastnou ruku při výběru nových talentů potvrdila i vydáním přelomové DVD série krátkometrážní animované a klipové tvorby, z níž diváci v Paláci Akropolis shlédnou to nejlepší.

Berlínská dvojice Modeselektor není pro domácí fanoušky klubové hudby neznámou, jen vloni v Praze vystoupila dvakrát. Jejich energický a inovativní mišmaš klubového electra, hiphopových beatů a humoru si od poloviny 90. let stačil získat posluchače na celém světě a za fanouška Modeselektor se prohlásil i Thom Yorke z Radiohead. Jako důkaz natočil s berlínskou dvojicí jednu skladbu na jejich druhé album Happy Birthday. Před nedávnem Modeselektor dokončili album společného projektu se svým krajanem Apparatem, který dostal název Moderat.

AkropolisMultimediale, Praha – Palác Akropolis, 27. – 28. 2. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Pate-AkropolisMultimediale-ve-znameni-navratu-Modeselektor~04~unor~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.