muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyOFF Festival: Do Katowic přijedou Mazzy Star, Stephen Malkmus a mnoho dalších

15.6.2012 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Mazzy Star

Mazzy Star

foto: Andrew Catlin

Vítěz ankety European Festival Awards v kategorii Nejlepší středně velký festival, polský OFF, finišuje s letošním line-upem. Už jen letmý pohled jasně naznačuje, že majitel nejzvučnějšího jména Iggy Pop nebude o prvním srpnovém víkendu v Katowicích tím, na čem by program stál a s čím by padal. Naopak. Příznivci alternativy všeho druhu budou mít z čeho vybírat.

OFF Festival 2011 na Muzikus.cz:

>> reportáž
>> fotogalerie: 1. část, 2. část

Z hudebních veteránů a klasiků se vedle Iggyho The Stooges a Swans staví shoegazová legenda Mazzy Star, která se po více jak deseti letech vrací na scénu, či jedna z vůdčích osobností kapely Pavement - Stephen Malkmus se svými The Jicks. Tak samo dojde i na hardcoreové Converge, psychedelické rockery Bardo Pond, shoegazery The House of Love a vypravěče Henryho Rollinse.

Zajímavostí je rovněž účast jádra legendárních Sonic Youth, donedávna manželské dvojice Thurston Moore a Kim Gordon. Oba však na OFFu vystoupí svými samostatnými projekty: Moore představí loňské album Demolished Thoughts, jež mu produkoval Beck, Gordon vystoupí společně s perkusistkou Ikue Mori.

Bleskově:

- v předvečer zahájení hlavního programu bude festival neoficiálně zahájen nyní již vyprodaným warm-upem, na němž zahrají experimentující producenti Matthew Herbert a Alva Noto, elektronický projekt Diamond Rings a dream-popový projekt Sleep Party People

- ze zdravotních důvodů na festivalu nevystoupí dříve oznámení Suicide, z důvodů, které "pořadatel nemůže ovlivnit" nepřijede ani skupina Das Racist

Dále v nabídce nechybí electro-popové kapely Metronomy, Chromatics a High Places, indie-rockeři The Antlers a Other Lives, indie-popaři Retro Stefson, psychedelici Akron/Family, noise-rockeři Pissed Jeans, electro-hardcoreoví Atari Teenage Riot, sludge-mataloví Baroness nebo experimentátoři Blixa Bargeld a Alva Noto se společným projektem ANBB.

Ve svém žánrovém rynku pak nezůstane osamocený už dříve oznámený Kurt Vile, kterého z dalších písničkářů doplní Josh T. Pearson, King Creosote ve společném setu s elektronickým producentem Jonem Hopkinsem či indie-folková skupina Fanfarlo.

A Polsko?

Alespoň pár jmen zmiňme taky z bohatého menu domácí klubové scény. Nebude chybět zpěvačka Kasia Nosowska z kapely Hey, hiphop-jazzoví Afro Kolektyw, folk-popoví Paula i Karol, alternativně-hiphopoví Napszykłat, lo-fi elektronický projekt Coldair, indie-rockeři Cool Kids Of Death a The Shipyard, post-rockeři Keira Is You a Tides From Nebula, skladatel a producent Jacaszek, ale ani punková legenda Apteka.

Zvláště pro polské návštěvníky bude zajímavým vystoupení alternativně-rockové kapely Snowman, jejíž frontman Michał Kowalonek před nedávnem nahradil právě pořadatele OFFu Artura Rojka v pozici zpěváka skupiny Myslovitz. Slibným se zdá být také vystoupení skladatele a saxofonisty Mikołaje Trzasky, který na živo představí sountrack k jednomu z nejopěvovanějších polských filmů letošního roku, dramatu Róża.

Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím festivalového webu za cenu 200 zł bez kempingu nebo 240 zł s kempingem.

OFF Festival, Katowice (PL) – Dolina Trzech Stawów, 3. – 5. 8. 12
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/OFF-Festival-Do-Katowic-prijedou-Mazzy-Star-Stephen-Malkmus-a-mnoho-dalsich~15~cerven~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.