muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNowa Muzyka uzavírá line-up, přijede i The Bug a Roots Manuva

3.8.2009 | Autor: Petr Bořuta | sekce: festivaloviny

Roots Manuva

Roots Manuva

Co spolu sdílejí Speech Debelle a Roots Manuva? Styl, label, barvu kůže, původ a nově i účast na letošním ročníku polského festivalu Nowa Muzyka. Ten tak dostává další, dubový, rozměr. Novými přírůstky do programu jsou i The Bug a King Cannibal.

Nowa Muzyka by už mohla vyhlásit heslo pro každý ze tří dnů posledního srpnového týdne, po které se festival odehrává. Pátek bude až na jednu výjimku (Pivot, australské post-rockery s dávkou elektroniky) kombinovat britský hip-hop a dubstep, sobota pojede na palivo labelu Warp a jeho nové vlny instrumentálního hip-hopu, neděle oblaží fanoušky početných souborů. Nejzvučnějším čerstvě oznámeným jménem je bezpochyby Roots Manuva, který i přes titul „nekorunovaný král britského hip-hopu“ (jak jej počastoval web festivalu) mixuje kromě hip-hopu i dancehall, ragga, grime a dub. Třicetisedmiletý rapper vystoupí v neděli.

Výsledný vzorec definovali ale hlavně páteční vystupující. Prvním z nich je projekt The Bug, za nímž stojí velice produktivní Kevin Martin, který na scéně v různých formacích působí přes osmnáct let. Pod hlavičkou The Bug hněte dubstep, dancehall a grime, přičemž tmelem je mu etno atmosféra. King Cannibal, jedna z vycházejících hvězd labelu Ninja Tune, míchá mohutné basy, ragga a dubstep, zatímco Ebony Bones! hraje na stejném hřišťi jako M.I.A. Vystoupí také temný dubstepový producent iTAL tEK.

Brzy festival uveřejní podrobný časový rozpis, v němž – jak už jsme vás informovali dříve – budou figurovat Hudson Mohawke, Flying Lotus, Fever Ray, múm, Dan Deacon a další. Cena třídenní permanentky činí 125 Zł, denní lístky vyjdou na 70 Zł. Zdarma můžete navštívit rozehřívačku, která se v centru Katowic odehraje tento čtvrtek, 6. srpna, za účasti The Washing Machine, Kamp! a slavného hip-hopera Fisze.

Tauron Nowa Muzyka, Katowice (PL) – KWK, 28.- 30. 8. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Nowa-Muzyka-uzavira-lineup-prijede-i-The-Bug-a-Roots-Manuva~03~srpen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.