muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNoc plná hvězd s Mr. Big a Pro-Pain, Basinfirefest s Ill Niño, Benátská noc s Clawfinger

21.1.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Pro-Pain

Pro-Pain

Tentokrát zakotvíme u bigbítu. Se svými letošními headlinery se začínají chlubit taky alespoň co do žánrovosti muziky spřízněné festivaly Noc plná hvězd, Basinfirefest a Benátská noc.

Třinecká Noc plná hvězd se z těchto tří akcí uskuteční jako první – 24. a 25. června. Z jejích zahraničních taháků jsou v tuto chvíli oznámeni první dva: kalifornští hard-rockeři Mr. Big, kteří mají na kontě všeobecně známé hity jako To Be With You nebo Wild World a shodou okolností tento týden vydávají po deseti letech nové album nazvané What If..., a newyorští metalisté Pro-Pain, kteří na Noci plné hvězd podle stránek festivalu odehrají svoje 19 let staré debutové album Foul Taste of Freedom. Z českých kapel jsou ohlášeni namátkou Debustrol, Alkehol, Törr, Harlej, Doga nebo Mandrage.

Basinfirefest bude probíhat o týden později, po tři první červencové dny, ve Spáleném Poříčí u Plzně. Prvními headlinery jsou američtí Ill Niño, kteří kombinují nu-metal s latinskoamerickými vlivy, a němečtí thrash-metalisté Sodom. Dalšími oznámenými zahraničními kapelami jsou španělští groove-metalisté Vita Mana, němečtí gothic-rockeři Lord of the Lost a švédští progressive-metalisté Manima, domácími potom Citron, Dark Gamballe, Doga, Totální nasazení, Visací zámek, Wohnout, Mandrage, Pipes and Pints či Rybičky 48.

A konečně Benátská noc, ta letos proběhne od 29. do 31. července na Malé Skále na Liberecku. K už dříve oznámeným německým metalistům In Extremo v programu přibyla švédská rap-metalová kapela Clawfinger, která tak zřejmě bude jedním z hlavních lákadel festivalu. Z domácích interpretů jsou vedle už avizovanýh Olympic, Čechomor, Chinaski, Kryštof nebo Arakain nově potvrzeni ještě Lucie Bílá, Aneta Langerová, Citron, Žlutý pes, Škwor, Gipsy.cz, Priessnitz nebo třeba Sunflower Caravan.

Noc plná hvězd, Třinec – fotbalový stadion Borek, 24. – 25. 6. 11
Basinfirefest, Spálené Poříčí – festivalový areál, 1. – 3. 7. 11
Benátská noc, Malá Skála – festivalový areál, 29. – 31. 7. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Noc-plna-hvezd-s-Mr-Big-a-ProPain-Basinfirefest-s-Ill-Nio-Benatska-noc-s-Clawfinger~21~leden~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.