muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNew Beat Generation zítra v Lucerna Music Baru

26.9.2006 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Sunflower Caravan

Sunflower Caravan

V pražském Lucerna music baru se zítra uskuteční koncert New Beat Generationse skupinami Votchi, In Memory, Red Baron Band a Sunflower Caravan. Sjednocujícím prvkem všech souborů není jen záliba v hudbě 70. let minulého století, hammondovské klávesy, ale také nízký věkový průměr muzikantů – ti totiž rozhodně nemohli období rozkvětu hard-rocku zažít na vlastní kůži.

Kapela Votchi vznikla v roce 1999 a vydala dvě studiová alba. Zvláštností této kapely je přítomnost příčné flétny v jinak klasickém nástrojovém obsazení – kytara, basa, bicí, klávesy, zpěv.
In Memory pocházejí z Českých Budějovic a na scéně působí taktéž od roku 1999. Lono vydali vlastním nákladem svou druhou desku She´s a Plastic.
Skupina Red Baron Band vychází především z rockové klasiky 60. a hardrocku 70. let, občasně zabloudí i do vod jazzrocku či folkrocku. Skupina natočila tři desky, z nichž tu nejnovější, Must Change, zde kapela pokřtí. Součástí koncertu bude performance bulharského malíře Rumena Slazdova, který během vystoupení namaluje obraz na obří plátno.
Trio Sunflower Caravan si získává příznivce nespoutanou pódiovou prezentací, do které dává naprosto vše – vyspělé skladby i nemalou dávku improvizace. Výrazným prvkem je zcela originální použití piana a nejrůznějších efektů. Od roku 2004 koncertují Sunflower Caravan v Paláci Akropolis v rámci projektu pro mladé kapely Future Line, kde se koncem roku 2005 zařadila do trojice nejúspěšnějších.

New Beat Generation, Praha - Lucerna Music Bar, 27. září 06
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/New-Beat-Generation-zitra-v-Lucerna-Music-Baru~26~zari~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.