muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

festivalyNěmečtí Faust zahrají v Roxy

7.11.2006 | Autor: Jaroslav Riedel | sekce: festivaloviny

Faust

Faust

Vůbec poprvé u nás zahraje vlivný německý soubor Faust, počátkem 70. let patřící k nejosobitějším rockovým experimentátorům. Hlavně jeho první tři alba mají důležité místo v rockové historii.
Faust tehdy nepatřil ke známým souborům, ale objevný způsob, jakým pracoval s možnostmi nahrávacího studia, rezignace na obvyklé písňové struktury, nápadité využívání hudebních koláží a inspirace kompozičními metodami, které byly dosud vlastní jen avantgardní vážné hudbě, mu zajistily pevné místo v rockových dějinách.
I proto se reedice jeho desek v osmdesátých letech setkaly se značným zájmem vyhraněného publika - ukázalo se, jak výrazně skupina předběhla svou dobu a jak silně ovlivnila především postpunkové kapely.
V devadesátých letech začal Faust opět vystupovat a přestože nová tvorba nedosáhla významu desek z let 1971-73, půjde o skutečné setkání s legendou.
Faust vystoupí 16. listopadu v Roxyv rámci festivalu Stimul.

Faust, Praha - Roxy, 16. listopad 06
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Nemecti-Faust-zahraji-v-NoD~07~listopad~2006/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.