přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNěmecký Wacken Open Air: Iron Maiden, Alice Cooper, Slayer i Mötley Crüe

8.2.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

Iron Maiden

Iron Maiden

foto: EMI

Fanoušci heavy-metalu v Indii jsou pobouřeni. Na festivalu Rock in India, kde dříve hráli Iron Maiden, Megadeth a Machine Head, letos vystoupí Backstreet Boys. To organizátoři německého festivalu Wacken Open Air žádné podobné překvapení (alespoň prozatím) nechystají.

Jedenadvacátý ročník největšího metalového festivalu v Evropě proběhne od 5. do 7. srpna v obci Wacken na severu Německa, přibližně 70 kilometrů od Hamburgu. Z již oznámených headlinerů jmenujme britské heavy-metalisty Iron Maiden, amerického zpěváka Alice Coopera, trash-metalisty Slayer nebo hard-rockery Mötley Crüe.

Soupiska kapel je už teď, půl roku před festivalem pestrá, a proto jmenujme jen namátkou latino-numetalové Ill Niño, heavy-metalisty W.A.S.P. a death-metalisty Cannibal Corpse z USA, death-metalisty Kataklysm a Despised Icon z Kanady, death-metalisty Arch Enemy a doom-metalisty Tiamat a Candlemass ze Švédska, power-metalisty Stratovarius a death-metalisty Amorphis z Finska, black-metalisty Immortal z Norska, folk-metalisty Týr z Faerských ostrovů, nebo plejádu kapel z hostitelské země.
Mezi nimi nebudou chybět heavy-metalisté Primal Fear, Grave Digger a U.D.O., power-metalisté Edguy, metalcoreoví Caliban, gothic-metalisté Letzte Instanz nebo folk-metalisté Die Apokalyptischen Reiter.

Wacken Open Air, Wacken (DE), 5. – 7. 8. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Nemecky-Wacken-Open-Air-Iron-Maiden-Alice-Cooper-Slayer-i-Motley-Crue~08~unor~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.