muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNejen hudbou jsou živy Boskovice

26.6.2006 | Autor: Barbora Machková | sekce: festivaloviny

Jaleo Real

Jaleo Real

foto: archiv Unijazz

Filmové projekce, výtvarné díly, výstavy, divadla. Proč toto všechno vyjmenováváme právě na stránkách Muzikus.cz? Odpověď je prostá. Tomu všemu na festivalu Boskovice 2006 dominuje pestrá směsice hudby.

Na pěti hudebních scénách vystoupí domácí Gipsy.CZ nebo písničkář Xavier Baumaxa, Nierika, Monika Načeva s DJem Five a Michalem Pavlíčkem. Na Boskovický festival, který se koná již čtrnáctým rokem, připadl tentokrát víkend v polovině července - od 13. do 16. 7.

Akce je v paměti festivalových fanoušků zapsaná coby rozmanitá směsice různých stylů s převahou alternativních a žánry míchajících projektů, za něž letos jmenujme alespoň Mandelbrotovy Kostičky. Tento projekt, který tvoří osmdesátičlenný sbor, uvidíte pouze v Boskovicích a zaštítila jej Ester Kočičková. Adéla Kebrdlová z pořádajícího Unijazzu čtenářům Muzikusu doporučuje Jaleo Real ze Španělska: „Oni jsou známí spíš u nich doma. Měli zatím pouze dvě turné po Evropě, ale v České republice ještě nikdy nebyli. A můžu je přiblížit skrze jejich perkusionistu, který byl členem skupiny Manu Chao. Je to neuvěřitelně živá hudba. Reage, rumby, flamenga, španělka, prostě jižané. A zahrají jenom pro nás.“

Hudební produkci doplní projekce filmů Ladislava Helgeho, Věry Chytilové a mnohých filmových škol. Ve volných chvílích si mohou návštěvníci v Muzeu Boskovicka prohlédnout výstavu fotografií Ireny Stehli a Jolany Havelkové. Pokud i to je málo, nabízí Boskovice autorská čtení, letos se jich zhostí Arnošt Goldflam a Jiří Hájíček, nebo divadelní představení.

Permanentku na všechny čtyři dny lze zakoupit za 350 Kč v Unijazzu a v Městském informačním středisku v Boskovicích, stejnou cenu navýšenou o poplatky si účtují prodejní místa Ticketpro a na místě zaplatíte o sto korun více. V ceně není z kapacitních důvodů započítán vsup do synagogy a kina Panorama, pořadatelé ale ujišťují, že by se ceny měli pohybovat kolem padesáti korun. V Boskovicích bude možno zakoupit vstupenky na jednotlivé akce a koncerty zvlášť.

Festival Boskovice, Boskovice, 13. - 16. červenec 06
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Nejen-hudbou-jsou-zivy-Boskovice~26~cerven~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.