muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyNa letošní Frequency dorazí R.E.M., Killers i Dresden Dolls

12.6.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: festivaloviny

R.E.M.

R.E.M.

foto: Warner

Nejsilnější line-up ve své osmileté historii na letošek ohlašuje rakouský Frequency festival, který bude probíhat v areálu závodního okruhu Salzburgring nedaleko Salzburgu. Na devět desítek kapel se na čtyřech scénách vystřídá mezi 14. a 16. srpnem.

Hlavními headlinery festivalu budou američtí R.E.M., kteří letos vydali novinkové album Accelerate, a The Killers, jejichž třetí studiová deska by podle dostupných informací mohla vyjít na podzim.

Kytarová scéna bude vůbec mít, jako ostatně již tradičně, silné zastoupení. Reprezentovat ji budou hlavně britské kapely jako The Charlatans, Travis, pohrobci někdejších Libertines – a to jak Babyshambles s Petem Dohertym, tak i Dirty Pretty Things s Carlem Baratem -, chybět nebudou ani British Sea Power, Maxïmo Park, Blood Red Shoes nebo The Subways. Z Ameriky potom přijedou We Are Scientists, ze Švédska The Hives a z Irska celtic-punkoví Flogging Molly.

Zpestřením bude vystoupení amerických rockových kabaretiérů The Dresden Dolls nebo legendárních hip-hoperů The Roots.
Výrazně širší prostor oproti loňským ročníkům pak dostanou na jednu stranu písničkáři, na druhou pak i elektronické projekty. Z prvních jmenujme Iron & Wine, Teitura z Faerských Ostrovů a dále Josého Gonzáleze či Adama Greena. Z druhé skupiny si pak zmínku zaslouží francouzští Justice, britští Ladytron, I am X, trip-hoper Tricky, ale i headlineři kryté taneční scény jako Adam Freeland nebo Pendulum DJs.

V souvislosti s rozmachem festivalu dojde oproti předchozím ročníkům i na novinku v podobě Weekender UK stage, jejíž dramaturgie bude zaměřena především na vycházející hudební naděje z Británie. Patronaci nad ní převzal label Weekender Records, který sem přiveze mimo jiné The Teenagers, Black Kids nebo Lighstpeed Championa.

Dodejme, že předprodej vstupenek v Česku zajišťuje síť Ticketportal; bližší informace naleznete přímo na stránkách festivalu.

Frequency, Hof (AT)- Salzburgring, 14. - 16. 8. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Na-letosni-Frequency-dorazi-REM-Killers-i-Dresden-Dolls~12~cerven~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.